Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
GT

Super GT: Tsuboi en Yamashita sluiten seizoen af in stijl op Suzuka, JLOC-Lamborghini kampioen in GT300

241208 TsuboiYamashita
Tsuboi en Yamashita waren oppermachtig dit seizoen met drie zeges en nul uitvalbeurten

De Suzuka GT 300km Race had eigenlijk op 1 september verreden moeten worden, maar door een tyfoon werd de wedstrijd verplaatst naar 8 december en fungeerde het als de seizoensafsluiter van de Autobacs Super GT, het Japanse GT-kampioenschap. Sho Tsuboi en Kenta Yamashita (TGR Team au TOM'S) begonnen aan de 'Grand Final' als kampioenen in de GT500-klasse en wonnen vanaf de pole position. Takashi Kogure en Yuya Motojima (JLOC) verdienden de titel in de GT300-klasse.

Tekst: Vincent Bruins (@VincentJBruins)
Foto's: GT Association en Toyota Gazoo Racing


Tsuboi en Yamashita kwamen na hun zege op het Mobility Resort Motegi in november naar het Suzuka International Racing Course met een voorsprong van 18 punten op de Honda van Tadasuke Makino en Naoki Yamamoto (Stanley Team Kunimitsu). Door sneller te gaan dan wie dan ook in de kwalificatie pakten ze de 3 bonuspunten voor de pole position, waarmee Tsuboi en Yamashita op de zaterdag al verzekerd waren van het GT500-kampioenschap. Het Toyota-duo gaf tijdens de race op zondag de leiding niet op en reed naar de overwinning. Ze kwamen nog wel onder druk van Atsushi Miyake en Mitsunori Takaboshi (Niterra NDDP), totdat de eerstgenoemde spinde bij het einde van een Full Course Yellow. De Nissan zakte terug naar P7 en het opende de deur voor Kakunoshin Ohta en Koudai Tsukakoshi (Astemo Real Racing) om als tweede te finishen, herstellend van contact met de andere JLOC-Lamborghini van Natsu Sakaguchi. Bertrand Baguette en Kazuki Hiramine (Team Impul) maakten het GT500-podium af.

UITSLAG GT500

241208 KogureMotojima
In 1994 opgericht, in 2006 de eerste overwinning gepakt en in 2024 het eerste kampioenschap: geduld is een schone zaak bij JLOC

Kogure en Motojima hadden een achterstand van 11 punten op Naoya Gamou en Takuro Shinohara (Leon Pyramid), maar hier konden ze 8 punten van maken door de snelste ronde te klokken in de kwalificatie. Ze behielden de eerste plek in de GT300-klasse tot de pitstops. JLOC besloot de Yokohama's te wisselen, terwijl de wagens op Bridgestones van start tot finish op hetzelfde rubber bleven. Door de langere pitstop vielen Kogure en Motojima terug naar de vierde positie en achter Gamou en Shinohara, maar ze waren met hun versere bandjes in het voordeel. Ze reden met hun Lamborghini Huracán GT3 EVO2 terug naar de leiding, wonnen de race én het kampioenschap. JLOC rijdt al 31 jaar mee in het nationale GT-kampioenschap van Japan, maar nooit eerder hadden ze een titel binnengesleept. Hibiki Taira en Yuui Tsutsumi (muta INGING) en Kazuto Kotaka en Jin Nakamura (apr) kwamen op het podium terecht voor Gamou en Shinohara die uiteindelijk 5 punten tekort kwamen.

241208 KotakaNakamura
De Lexus LC 500h GT, de enige hybridewagen in het veld, scoorde haar tweede podium ooit in de GT300-klasse

UITSLAG GT300

Het seizoen 2025 van de Autobacs Super GT begint traditiegetrouw op het Okayama International Circuit op 13 april. Voor het eerst sinds 2019 gaat er buiten Japan geracet worden met een wedstrijd op Sepang International Circuit in Maleisië. Het kampioenschap zal ook nog neerstrijken op Fuji, Suzuka, Sugo, Autopolis en Motegi.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet