Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Vier Nederlanders bij driedaagse IMSA-test Daytona

241115 BMW Daytona
Robin Frijns rijdt tijdens de IMSA-test voor het eerst met de BMW M Hybrid V8 op Daytona

Met Robin Frijns (BMW GTP), Renger van der Zande (Acura GTP), Tijmen van der Helm (JDC Miller Motorsport-Porsche GTP) en Loek Hartog (Wright Motorsports-Porsche GTD) staan er vier Nederlanders op de inschrijflijst voor de driedaagse test van het IMSA WeatherTech SportsCar Championship op Daytona International Speedway. De test, een beetje eerder dan in afgelopen jaren, is het begin van de voorbereidingen op het raceseizoen 2025 in de Noord-Amerikaanse serie. In totaal zijn er 31 auto’s ingeschreven in de vier categorieën GTP (12), LMP2 (7), GTD-Pro (5) en GTD (7).

Tekst: René de Boer (X: @renedeboer)
Foto: BMW


Het grootste nieuws in de GTP-klasse is uiteraard de komst van de Aston Martin Valkyrie, de eerste LMH in de topklasse van de IMSA-serie, die verder uitsluitend uit LMDh’s bestaat. Het team Heart of Racing (op de inschrijflijst aangeduid als Aston Martin Thor Team) komt in actie met Ross Gunn, Alex Riberas en Roman de Angelis. Titelverdediger Penske-Porsche is er met twee fabrieks-963’s, net als dat het BMW M Team RLL twee BMW M Hybrid V8’s heeft aangemeld, beide met dezelfde rijdersbezetting, bestaande uit de Oostenrijker Philipp Eng, de beide Duitsers Marco Wittmann en Max Hesse en onze landgenoot Robin Frijns.

“Ik heb er erg zin in”, zei Frijns eerder deze week in gesprek met AUTOSPORT.NL over zijn optreden in Daytona. Officieel is zijn deelname aan de race, eind januari, nog niet bevestigd, maar het feit dat hij deze week in Florida test is natuurlijk veelzeggend. Het team van Wayne Taylor keert terug naar Cadillac en voegde de Brit Will Stevens toe aan de al bekende bezetting Ricky Taylor en Filipe Albuquerque in de eerste auto. Het team Meyer Shank Racing keert na een jaar afwezigheid terug met Acura, eveneens met twee auto’s, waarvan Renger van der Zande de nummer 93 deelt met nieuwe aanwinst Nick Yelloly, afkomstig van BMW, Alex Palou en de Japanner Kaku Ohta. Een klanten-Porsche is er van JDC Miller Motorsport met Tijmen van der Helm, die samen rijdt met de Amerikaan Chris Miller en de Italiaan Gianmaria Bruni. Een Lamborghini completeert het GTP-veld.

In de LMP2-klasse komen zeven auto’s aan de start, twee van United Autosports en elk een van CrowdStrike Racing by APR, Tower Motorsports, TDS Racing, Riley en AO Racing. Enigszins verrassend is de deelname van Sébastien Bourdais bij Tower Motorsports, nadat de Fransman geen zitje meer in de GTP-klasse vond.

In GTD-Pro staan er vijf auto’s op de lijst, aangevoerd door de Porsche van titelverdediger AO Racing. De fabrieks-Corvettes ontbreken, daarentegen zijn er naast de genoemde Porsche wel twee fabrieks-Fords, de BMW van Paul Miller Racing en de Lexus van Vasser-Sullivan. In GTD zijn er zeven auto’s met als nieuwkomer de Aston Martin van Van der Steur Racing, tot dusver actief in de IMSA Michelin Pilot Challenge. Loek Hartog, het afgelopen seizoen kampioen in de Porsche Carrera Cup North America, rijdt met een Porsche van Wright Motorsports, samen met Adam Adelson en Elliott Skeer.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet