Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Porsche Cups

Porsche Cups: Zeges voor Harry King en Alexander Tauscher op de Nürburgring

De Brit Harry King en de Duitser Alexander Tauscher zegevierden afgelopen weekend in de beide Duitse Porsche Carrera Cup-wedstrijden op de Nürburgring. De Brit Harry King zegevierde in de eerste wedstrijd terwijl de Alexander Tauscher met het winnen van de 400e race van dit kampioenschap een klein beetje geschiedenis schreef.

2024 Start R1
Start onder een duistere hemel op de Nürburgring.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: Porsche

Zeges voor Harry King en Alexander Tauscher op de Nürburgring
De Brit Harry King won afgelopen zaterdag de negende wedstrijd meetellend voor het kampioenschap en wist daarna in de tussenstand van het kampioenschap op Larry ten Voorde qua punten wat in te lopen. De 23-jarige Brit uitkomend voor het team Allied Racing handelde volgens het motto als twee honden vechten om één been dan gaat de derde ermee heen. Gedurende het grootste gedeelte van de 19 ronden tellende wedstrijd steden Larry ten Voorde(Proton Huber Competition) en Robert de Haan, uitkomend voor Team 75 om de leiding. Niet geheel zonder ‘’trading paint” wisselden onze landgenoten meermaals aan kop. In de 15e ronde wist Harry King van zo’n moment te profiteren en greep de leiding. De Brit behield tot aan de finish de leiding en wist zijn derde seizoenszege te behalen.

Harry King: “Ik zat gedurende lange tijd vast achter Alexander Tauscher. Toen hij uit het zicht verdween kon ik dichter bij Larry en Robert komen. Toen ik de kans kreeg om beiden aan te vallen heb ik daar gebruik van gemaakt.’’ Larry ten Voorde: “ We hebben de fans hier absoluut een geweldige show gegeven. Het was natuurlijk jammer dat ik mijn pole position niet in een overwinning wist te verzilveren.”


2024 Winaar Harrie King
Zege voor Harry King in de openingswedstrijd op de Nürburgring.


De 22-jarige Duitser Alexander Tauscher had een beetje pech en reed over een hindernis waarbij hij de neus van de Porsche 911 GT3 R beschadigde. De Proton Huber-coureur had minder druk op de vooras. Tauscher: “Omdat ik het niet direct bemerkte blokkeerden de voorwielen en in de volgende bocht verdween ik in de grindbak. Robert de Haan eindigde als derde. Robert de Haan: “ Ik lag aan de leiding was even tweede en viel zelfs naar de vierde plek terug. Uiteindelijk ben ik derde geworden maar beleefde eigenlijk een achtbaansrit. Tevens behaalde de Nederlander de overwinning in het rookie-klassement.

Voor Flynt Schuring verliep de slotfase vrij ongelukkig. Een week na zijn 18e verjaardag bevond de Nederlander zich voor het team van Proton Huber Competition zelfs op de derde rang. In de allerlaatste ronde kwam ik zelfs even in het zand terecht. Hierdoor verloor ik in de laatste ronde twee posities en dit is wel erg bitter. In het rookie klassement eindigde hij als tweede gevolgd door de Duitser Colin Bönighausen van CarTech Motorsport.

Met een zesde overwinning in het ProAm klassement wist Sören Spreng afgelopen zaterdag zijn voorsprong in de tussenstand van het kampioenschap te vergroten. De ondernemer uit het Duitse Sauerland was vanaf een 14e startplek vertrokken. Tevens zijn beste kwalificatieresultaat. De 38-jarige Spreng: “Helaas heb ik die goede uitgangspositie al in de eerste ronde verloren toen ik door twee collega’s in de mangel werd genomen. Ondanks een verbogen stuurinrichting wist ik de leiding in de tussenstand van het ProAm klassement te behouden. Samen met Speng mochten de beide CarTech Motorsport-coureurs Michael Essmann en Kai Pfister het podium beklimmen.

2024 Tauscher
Een historisch succes voor Huber Proton Competition op de Nürburgring.


Historisch succes voor Huber Proton Competition
Het team van Huber Proton Competition behaalde in de 400e wedstrijd van de Porsche Carrera Cup Deutschland een dubbeloverwinning. In de Duitse merken cup die sinds 1990 wordt georganiseerd behaalde Alexander Tauscher zijn allereerste overwinning. Regerend kampioen Larry ten Voorde wist zich van een tweede plek te verzekeren. Zijn landgenoot Robert de Haan eindigde in de Team 75 Bernhard GT3 Cup als derde hetgeen hem tot winnaar van het rookie klassement kroonde.

2024 De Haan
Robert de Haan eindigde in de eerste wedstrijd als derde.


Alexander Tauscher: “Mijn eerste overwinning in de 400e Carrera Cup-wedstrijd. Ik heb hier geen woorden voor.” De 22-jarige coureur uit Beieren had moeite om zijn emoties te bedwingen en pakte direct vanaf sprint richting eerste bocht de leiding, nog voor Larry ten Voorde. Tauscher bleef moeiteloos afstand nemen van zijn achtervolgers en wist zijn voorsprong tot minder dan drie seconden uit te breiden. Vervolgens verremde hij zich in de 16e van de 21 ronden tellende wedstrijd. Tauscher: “Dit zorgde meteen voor flashbacks van de wedstrijd van zaterdag toen ik door een soortgelijke fout een podiumplek verloor.” Ditmaal eindigde hij echter niet in het grind en verloor ongeveer een seconde .

Regerend kampioen Larry ten Voorde moest zich de gehele wedstrijd tegen zijn Nederlandse landgenoot Robert de Haan verdedigen. Van de 18-jarige mislukten verschillende pogingen waarbij Ten Voorde precies op het juiste moment gas terugnam om een aanrijding te vermijden. De 27-jarige Ten Voorde: “Ik moest vandaag ogen in mijn achterhoofd hebben en dit hielp. Zonder dit zouden we geen van beiden de finish gehaald hebben.” In de slotfase hield Larry zich in en nam met een tweede plek genoegen.

2024 LTV 2
Larry ten Voorde eindigde op de Nürburgring tweemaal als tweede en deed goede zaken in de tussenstand van het kampioenschap.


Larry ten Voorde: “ Alexander verdiende echt de overwinning. Hij was de snelste in de kwalificatie en controleerde de wedstrijd.” Ten Voorde was lovend over de man die hij ook als coach ondersteunt.

Harry King die afgelopen zaterdag de wedstrijd op zijn naam schreef, kwam achter Robert de Haan over de finish. De Britse Allied Racing-coureur versloeg de uit Noord Duitsland afkomstige Janne Stiak die voor Team 75 en de Fransman Marvin Klein, uitkomend voor Target Competition. In de tussenstand van het kampioenschap beschikt Ten Voorde over een voorsprong van ruim 24 punten op de Brit Harry King. In de tussenstand van het kampioenschap is Robert de Haan gestegen en bevindt zich nu op de derde plek. Het rookie klassement was een herhaling van afgelopen zaterdag. Opnieuw werd het rookie podium door Flynt Schuring Colin Bönighausen gecompleteerd.

2024 F Schuring
Flynt Schuring is goed bezig. Jammer van die rookiefout in de eerste wedstrijd.

In het ProAm klassement scoorde Sören Spreng, als leider in de tussenstand, niet. Voor het team van CarTech Motorsport wist Michael Essmann de overwinning vóór zijn teamgenoot Kai Pfister veilig te stellen. Gastcoureur Angelo Fontana(EST1 Racing) eindigde als derde. Michael Essmann: “Dit maakt de tweede seizoenshelft weer echt spannend.” Het verschil tussen beiden bedraagt nu tien punten.

Uitslag race 9, Porsche Sixt Carrera Cup Duitsland, Nürburg
ring (D)
1. Harry King (UK/Allied-Racing), 19 ronden
2. Larry ten Voorde (NL/Proton Huber Competition), +1.732 seconden
3. Robert de Haan ( NL/Team75 Bernhard), +3.311 seconden
4. Theo Oeverhaus (D/Bonk Motorsport), +4.067 seconden
5. Flynt Schuring (NL/Proton Huber Competition), +4.369 seconden
6. Ariel Levi (IL/Uniserver van Team GP Elite ), +5.358 seconden

2024 Haan King Klein
Mooi duel tussen Robert de Haan, Harre King en de Fransman Marvin Klein(wiens naam overigens niet als Klein in het Frans wordt uitgesproken maar als Marvin Klen)

Uitslag race 10, Porsche Sixt Carrera Cup Duitsland, Nürburgring (D)
1. Alexander Tauscher (D/Proton Huber Competitie), 21 ronden
2. Larry ten Voorde (NL/Proton Huber Competitie), +1.351 seconden
3. Robert de Haan ( NL/Team75 Bernhard), +3,713 seconden
4. Harry King (UK/Allied-Racing), +7,059 seconden
5. Janne Stiak (D/Team75 Bernhard), +7,912 seconden
6. Marvin Klein (F/Target Competition), + 8.782 seconden

Rijdersklassement (na 10 van 16 races)
1. Larry ten Voorde (NL/Proton Huber Competition), 193 punten
2. Harry King (UK/Allied-Racing), 169 punten
3. Robert de Haan (NL/Team75 Bernhard), 127 punten
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet