BRL-coureurs genieten van circuit Spa-Francorchamps (lang)

Kwalificatie Lights
Ook voor de Lights viel het niet mee om in zo’n korte training de juiste weg over het circuit te vinden. Bij de BRL Lights stond de naam Henry Zumbrink de hele kwalificatie bovenaan de lijst. Tenminste, tot de laatste ronde werd afgerond, want dat moment koos Marijn van Kalmthout uit om de tijd van Zumbrink nog te verbeteren.

Vol gas
Marijn van Kalmthout was tevreden met zijn prestatie: “Dat waren twee mooie ronden. Na alle problemen van de afgelopen dagen voelt dat goed. Donderdag in de vrije training kreeg ik problemen met de motor. Toen ik weer reed, knalde er een Clio tegen me aan. Met de schade aan de voorkant en de schokdemper zijn ze gisteren de hele dag bezig geweest. In het begin van de kwalificatie hield de auto in. Toen ik de pits uitkwam ging het steeds sneller. Ik had een perfecte Eau Rouge Raidillon en ging daar vijf kilometer per uur sneller doorheen dan de ronde daarvoor. Ook de rest ging goed, dus toen heb ik Blanchimont ook maar voor het eerst volgas geprobeerd. Dat lukte en leverde de snelste tijd op.”

Henry Zumbrink: “Jammer van de pole position, maar het verschil is klein en een tweede plaats is ook mooi. Gisteren reed ik een iets snellere tijd dus er had nog meer ingezeten. Meteen na Zolder en afgelopen donderdag hebben we hier getest. De omstandigheden wisselden nogal zodat het meer ging om het leren kennen van de baan dan het afstellen van de auto. Spa was het enige circuit waar ik wat tegenop zag omdat ik er nog nooit gereden had. Maar het is een prachtige baan en het resultaat is tot nu toe ook goed.”
