GT World Challenge Europe: Aston Martin vs. BMW met zes uur te gaan op Spa na spectaculaire koprol van Pure Rxcing-Porsche

De Pure Rxcing-Porsche van Klaus Bachler, Alex Malykhin en Joel Sturm ligt uit de CrowdStrike 24 Hours of Spa net nadat ze de leiding hadden gepakt, toen het was gestopt met regenen. Met zes uur te gaan lijkt het een strijd te worden tussen twee Aston Martins en drie BMW's, echter mogen we een van de AF Corse-Ferrari's ook niet vergeten. Geen van de Nederlandse coureurs ligt momenteel eerste in de verschillende klasses, maar vechten voor de podiumposities doen ze nog steeds.
Tekst: Vincent Bruins (vanuit Francorchamps, X: @VincentJBruins)
Foto's: SRO (Jakob Ebrey) en Vincent Bruins
Calan Williams kwam tot stillstand toen het vermogen compleet wegviel in de nummer-30-Bronze Cup-BMW van Team WRT. Dit resulteerde in de veertiende Safety Car-periode op het Circuit de Spa-Francorchamps. Tijdens de pitstops verloor Sturm de eerste plek aan Max Hesse en zette de jacht opnieuw in op de nummer-998-ROWE-BMW. Een plotselinge bui boven Blanchimont zorgde er echter voor dat de rode Porsche op hoge snelheid de grindbak in gleed en over de kop ging. Sturm was ongedeerd.
Henrique Chaves ligt aan de leiding na driekwart van de 24-uurswedstrijd te hebben gehad met de nummer-34-Walkenhorst-Aston Martin. Hesses teamgenoot Augusto Farfus wordt steeds maar groter in de achteruitkijkspiegel van Chaves. De Portugees hoopt op een beetje hulp van Aston Martin-collega Marco Sørensen die met de nummer-7-Comtoyou-bolide derde ligt. Alessio Rovera rijdt op de vierde positie in zij Ferrari voor de WRT-BMW's van Charles Weerts en Valentino Rossi. De Bronze Cup-leider, Max Hofer in de nummer-66-Tresor Attempto-Audi, ligt zevende algemeen voor Lilou Wadoux (Sky Tempesta Racing) en Mattia Michelotto (Barwell Motorsport). Dominik Baumann (Al Manar by GetSpeed) ligt vooraan in de Gold Cup op P10 algemeen voor Jusuf Owega (Haupt Racing Team) en Ugo De Wilde (Saintéloc Racing).
Dante Rappange en Job van Uitert (Comtoyou Racing) zijn de beste Nederlanders in de Bronze Cup met de zesde plaats in hun klasse. Glenn van Berlo (Tresor Attempto Racing) ligt vierde in de Gold Cup, maar heeft een aantal ronden achterstand na de incidenten van afgelopen nacht. James Kell (GetSpeed) heeft zich herpakt en leidt de Silver Cup voor Maxime Robin (Walkenhorst Motorsport), Sébastien Baud (Boutsen VDS) en de Nederlanders Jop Rappange (Dinamic GT) en 'Daan Arrow' en Colin Caresani (Winward Racing). Jann Mardenborough (Team RJN) heeft de eerste positie overgenomen in de Pro-Am Cup. De McLaren-coureur breidt zijn voorsprong uit op Nicky Catsburgs ploegmaat Ian James (CrowdStrike by Riley). Indy Dontje (Uno Racing Team by Landgraf) hoeft slechts te finishen om gegarandeerd te zijn van het Pro-Am-podium.