Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Keuze voor twee nieuwe banden bezorgt Ryan Blaney thuisoverwinning in Iowa

Regerend kampioen Ryan Blaney heeft er lang op moeten wachten maar dit keer geen onaangename verrassingen zoals enkele weken geleden toen hij op de WWT Raceway in St. Louis voor de finish stilviel. Op advies van crewchief Jonathan Hassler liet de Penske Ford rijder na de laatste neutralisatie in de Iowa Com 350 twee slechts twee nieuwe Goodyears monteren. Op de 0.875 mijl oval reed Blaney de laatste 88 ronden aan de leiding.

2024 Start Iowa
Start in Iowa waar men de onderste rijstroken op nieuw heeft geasfalteerd.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: NASCAR


Keuze voor twee banden bezorgt Ryan Blaney thuisoverwinning in Iowa
Voor het oog van familie en een groot aantal vrienden kwam de regerende kampioen met een voorsprong van 0.716 secs. op William Byron over de finish. Na de crash van Chris Buescher had Byron in de 260e ronde vier nieuwe banden laten monteren. Voor Blaney betekende het de elfde overwinning in zijn carriere en de eerste dit seizoen. In alle drie Top NASCAR series heeft Blaney nu weten te winnen. In 2012 zegevierde hij in de Crafstsman Truckseries en in 2015 in de Xfinity-series. Recentelijk werden de onderste twee rijbanen op de oval van Iowa opnieuw geasfalteerd. In de 350 ronden tellende wedstrijd reed de Penske-coureur viermaal met een totaal van 201 ronden aan de leiding.

2024 Tyler Reddick Hamburger
Een beetje humor mag wel. Eén figuur schijnt Tyler Reddick te zijn. De andere schijnt gewoon de "Hamburger te heten." U mag raden wie?

Ryan Blaney: “Wat een coole manier om hier te winnen. Deze plek betekent veel voor mij en mijn moeder Lisa(Charlton Iowa). Er waren hier vanavond veel mensen die ons aanmoedigden dus ze nodigden ons daartoe wel uit. Over het algemeen heb ik veel waardering voor het No12 Team. Onze auto was de gehele avond heel snel en wij werden steeds beter. Twee nieuwe banden waren gewoon de juiste keuze. Ik wist ook niet hoe lang ik het vol zou houden en op het einde worstelde ik wel een beetje maar ik had net genoeg om dit vol te houden. Ik ben supertrots op deze inspanning.” Gezien de kwaliteit van de No12 Ford was William Byron helemaal niet verrast dat Blaney het op twee nieuwe banden zou uithouden.

2024 William Byron
William Byron kwam op winnaar Ryan Blaney gewoon iets te kort maar leerde er wel veel van.

William Byron: “ Nee, hij had een hele goede auto. Zat vooraan en had veel strijd. Hij en de No5. Polesitter Kyle Larson waren heel goed. Weet je, wij waren er slechts één stap van verwijderd. Ik heb het gevoel dat ik mij voor de long runs nog meer op het midden daarvan moet concentreren. Ben trots op het resultaat. Het was een prachtige avond en ik heb het gevoel dat wij hiervan geleerd hebben om nog beter te worden.”

2024 Kyle Larson
Kyle Larson verloor belangrijke punten.

In een wedstrijd die maar liefst acht neutralisaties met een totaal van 49 ronden telde eindigde Chase Elliott als derde gevolgd door Christopher Bell die achteraan met de reserveauto moest starten nadat hij op vrijdagavond na een klapband hard crashte. Daarachter volgden Ricky Stenhouse Jr., Alex Berry, Alex Bowman, Daniel Suarez en Brad Keselowski. De herstart van het tweede wedstrijdsegment veranderde de gehele dynamiek van de wedstrijd. Larson behaalde zijn achtste segment overwinning dit seizoen. Maar één ronde na de herstart maakte Larson contact met merkgenoot Daniel Suarez en ging de muur in. Ook Denny Hamlin was erbij betrokken.

Larson’s crew wist de beschadigde auto te herstellen maar het kostte de 2021 Cup kampioen maar liefst 31 ronden en werd als 34e geklasseerd. Het betekende dat hij ook de leiding in de tussenstand van het kampioenschap verloor en heeft nu acht punten achterstand op zijn teamgenoot Chase Elliott die constant punten scoort.

2024 Winnaar Ryan Blaney
Eindelijk. Het werd tijd. Een verdiende thuisoverwinning voor regerend kampioen Ryan Blaney.


Uitslag Iowa Corn 350 Powered by Ethanol
1. (2) Ryan Blaney, Ford, 350.
2. (4) William Byron, Chevrolet, 350 ronden
3. (9) Chase Elliott, Chevrolet, 350 ronden
4. (10) Christopher Bell, Toyota, 350 ronden
5. (35) Ricky Stenhouse Jr., Chevrolet, 350.
6. (11) Joey Logano, Ford, 350. ronden
7. (3) Josh Berry #, Ford, 350 ronden
8. (33) Alex Bowman, Chevrolet, 350 ronden
9. (13) Daniel Suarez, Chevrolet, 350 ronden
10. (5) Brad Keselowski, Ford, 350 ronden
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet