GT: Dubbele GT4 zege voor combinatie Schrey/Piana in Oschersleben. Eerste punten voor Van der Craats

Een mooi sterk bezet startveld in de ADAC GT4 Germany. Dit zien we graag. Maar liefst 24 auto's.
Schrey/Piana winnen openingswedstrijd Oschersleben
Gabriele Piana had vanaf pole de start voor zijn rekening genomen en wist vrijwel direct al een voorsprong op te bouwen. Daarna keek de rest van het veld alleen nog maar tegen de achterlichten van de BMW aan. Nog voor de rijderswissels had de Italiaan al een voorsprong van ruim twaalf seconden weten op te bouwen. Ook de als tweede geklasseerde AMG Mercedes GT4 van De Fulgenico kende een eenzame wedstrijd maar beschikte wel over een respectabele voorsprong op zijn achtervolgers. De derde plek werd fel bevochten Wassertheurer streed rondenlang tegen zijn merken collega Leyton Fourie(ZA/18) en wist zijn Zuid Afrikaanse tegenstander pas kort voor de rijderswissel te passeren.
Gedurende de tweede helft heerste hetzelfde wedstrijdbeeld. Michael Schrey kon het rustig aandoen en reed vol vertrouwen naar de overwinning. Ook Joulié die het stuur van De Fulgenico had overgenomen had de vrije hand en stelde de zege in het Juniorenklassement veilig. In de strijd om de derde plek was er een mooi duel tussen Tim Reiter en Marc Rosam die kort nadat hij de BMW had overgenomen met een lekke band de strijd moest staken.

Op het duo Piana/Schrey stond geen maat. Zij willen graag de titel van 2021 nogmaals halen.
Gabriele Piana – Winnaar voor Hofor Racing van Bonk Motorsport
“Misschien zag het er van buiten makkelijk uit, maar in de race moet je altijd alles goed doen. Ik had een goede start en daarna een relatief gemakkelijke weg. Maar dat was ons al duidelijk omdat we vrijdag en in de kwalificatie al een sterk tempo hadden. Nadat ik een gat had geslagen, begon ik mijn banden voor Michael te sparen en besloot ik niet meer op de limiet te rijden. Michael heeft vervolgens alles perfect afgerond. We zijn tevreden.”
Michael Schrey – winnaar voor Hofor Racing van Bonk Motorsport
“Dit was zeker niet de moeilijkste race uit mijn carrière. Maar ik moest toch mijn concentratie behouden, want aan het einde van de race moesten de nodige mensen op een ronde gezet worden. Het team heeft perfect werk geleverd. De auto was gemakkelijk te besturen en daarom is het geweldig om de overwinning te hebben behaald."
Marc de Fulgencio - tweede plek voor BWT Mücke Motorsport
"Ik ben altijd blij om in Oschersleben te rijden. Het is mijn derde podium hier Mijn stint was moeilijker dan het leek. Vanaf de tweede plaats starten brengt altijd gevaren met zich mee. Omdat de concurrentie in de ADAC GT4 Duitsland groot is. Maar nadat ik een gat naar achteren had geslagen, kon ik mijn tempo onder controle houden.”

Een goede start voor het BWT Mücke Team in de openingswedstrijd.
Enzo Joulié – tweede plek voor BWT Mücke Motorsport
“We konden vandaag niets beters bereiken dan de tweede plaats. Gabriele en Michael waren gewoon te sterk. Het was niet mogelijk om hen te verslaan.”
Leon Wassertheurer – derde plek voor Hofor Racing van Bonk Motorsport
“Dit is uiteraard een megastart van het seizoen die we in deze vorm niet hadden verwacht. Maar we realiseerden ons tijdens de vrije trainingen al dat we hier behoorlijk snel zijn - en ook goed in het tempo op de lange termijn. Mijn duel met de andere BMW was echt zenuwslopend. Het was echt eerlijk en gewoon leuk.
Tim Reiter – derde plek voor Hofor Racing van Bonk Motorsport
“Het is een heel mooie start voor ons als team. Op dit punt feliciteren we Gabi en Michi met hun overwinning. Het had voor ons bijna niet beter kunnen gaan. Leon deed het uitstekend en haalde de BMW nog voor de pitstop in. Dat was heel belangrijk. Ik kon toen van de race naar huis rijden. Dat werkte perfect.”

De Bonk by Hofor BMW's lijken dit seizoen de toon te gaan zetten?
