Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Nieuws rondom het FIA WEC-weekeinde in Imola

2024 FIA World Endurance ChampionshipImola, ItalyApril 17th - 21st 2024Photo: Michele Scudiero / Drew Gibson Photography

Dit weekeinde wordt op het Autodromo Enzo e Dino Ferrari in Imola de tweede ronde van het FIA WEC verreden, met daarbij opnieuw drie Nederlanders aan de start: Robin Frijns bij BMW en Nyck de Vries bij Toyota, beide in de hypercar-klasse, en Morris Schuring met de Manthey-Porsche in de LMGT3-klasse. De zes-uursrace (start op zondag om 13.00 uur) is te volgen via Eurosport en Videoland. Voorafgaand aan het raceweekeinde zet AUTOSPORT.NL wat nieuwsfeiten op een rij.

Tekst: René de Boer (X: @renedeboer)
Foto’s: Porsche, Ferrari

Imola, Italien : WEC 6H of Imola 2024,
Morris Schuring poseert voor een selfie met een fan tijdens de rijdersparade in Imola

Het is dit weekeinde voor het eerst dat het FIA WEC in actie komt op het circuit van Imola. Er wordt flink uitgepakt, onder andere met een rijdersparade en handtekeningsessie in het centrum van Imola op donderdagmiddag, waar aansluitend ook de rijdersbespreking en de bespreking voor teammanagers plaatsvond. De belangstelling was flink.

Michelin, de vaste bandenleverancier in de hypercar-klasse, heeft voorafgaand aan de race op Imola de verschillende bandentypes voorzien van kleuren aan de zijkant, zoals in de Formule 1. De harde band heeft twee roodgekleurde vlakken, de medium-band is geel, de zachte band is wit en de regenbanden zijn blauw. Voor Imola zijn overigens alleen de harde en medium-band beschikbaar, plus uiteraard de regenbanden.

Imola, Italien : WEC 6H of Imola 2024,
Vanaf dit weekeinde zijn de Michelin-banden voorzien van kleuren

Bij Alpine neemt Jules Gounon de plaats in van Ferdinand Habsburg, die twee weken geleden twee ribben brak bij een crash tijdens een test op Motorland Aragón. Voor Gounon, normaal gesproken actief in de GT-racerij, wordt het zijn eerste raceoptreden met een hypercar. Oorspronkelijk had hij dit weekeinde voor Mercedes zullen rijden in de GT World Challenge Asia op Sepang.

Bij alle hypercars behalve de in Imola debuterende nieuwe Peugeot 9X8 is het minimumgewicht voor Imola verlaagd in vergelijking tot de WEC-seizoensstart van begin maart in Qatar. De grootste gewichtsvermindering (-34 kg) was er voor de Ferrari 499P, terwijl ook de Toyota (-29 kg), de Alpine (-28 kg) en de Isotta Fraschini (-27) behoorlijk lichter werden. De Cadillac blijft met een minimumgewicht van 1030 kg de lichtste auto in het hypercar-veld, gevolgd door de Porsche (1033) en de Lamborghini (1034). Ook het maximaal toegestaan vermogen onder de 210 km/u werd bij de meeste auto’s vergroot, het meest bij de Cadillac (+18 kW). Het lijkt erop dat de organisatie zo het snelheidsverschil tussen de hypercars en de GT-klasse wat wil vergroten.

240419 WEC Ferrari
De Ferrari kreeg de grootste gewichtsreductie

De volgende WEC-race na Imola wordt op 11 mei aanstaande op het Circuit de Spa-Francorchamps in de Belgische Ardennen verreden. Voor de rijders die zowel in de Formule E als in het FIA WEC uitkomen, betekent dit een lastig dilemma, want tijdens hetzelfde weekeinde heeft de Formule E op het voormalige vliegveld Tempelhof in Berlijn twee races op het programma staan. De optie om de betrokken rijders dan in ieder geval de zondagsrace van de Formule E te laten rijden, strandde op een tegenstem van meerdere Formule E-teams. Van Robin Frijns en Nyck de Vries is bekend dat ze in het WEC op Spa rijden. Stoffel Vandoorne, bij Peugeot in het WEC, zal daarentegen in Spa, nota bene zijn thuisrace, ontbreken
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet