Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Rechtvaardigheid voor Gil Linster met zege in R2 EuroNASCAR2 Valencia

Vandaag was er rechtvaardigheid voor de Luxemburger Gil Linster op het Circuit Ricardo Tormo in Valencia. Na een aanrijding met zijn Tsjechische teamgenoot Martin Doubek liepen de gemoederen bij het team van Hendriks Motorsport achter de schermen gisteren even hoog op. Vandaag bleken de emoties gelukkig de onderhand te hebben. Vele insiders vreesden bij de start het ergste voor een incident tussen beide teamgenoten. Een controverse bleef gelukkig uit. Gil Linster won overtuigend de tweede wedstrijd van het weekend.


2024 Start Valencia Nascar Pro
Start van de EuroNASCAR 2 in Valencia. Nu ging het tussen de beide kemphanen Linster en Doubek wel goed.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: NASCAR Whelen

Rechtvaardigheid voor Gil Linster met zege in R2 EuroNASCAR 2 Valencia

De gemoederen tussen de beide Hendriks Motosport teamgenoten Gil Linster en Martin Doubek bleken vandaag gelukkig aardig gesust. Ook bij een last interview op de starting grid bleek dit het geval te zijn maar beide coureurs bleven overtuigd van hun gelijk. Punt is dat racers nooit in ongelijk toegegeven. Met twee competitieve racers binnen hetzelfde team zullen dit soort incidenten altijd plaatsvinden. Iedereen gaat uiteindelijk voor de overwinning. Linster reed op het circuit Ricardo Tormo alle 15 ronden aan de leiding en behaalde een overtuigende zege. Wel verklaarde Linster op voorhand dat hij de wedstrijd op dezelfde wijze als gisteren zou benaderen.

Linster nam direct de leiding en werd door zijn teamgenoot Martin Doubek gedurende de gehele wedstrijd geschaduwd maar de Tsjech beschikte in de wedstrijd duidelijk niet over het tempo van zijn teamgenoot. Op de finish beschikte Linster met zijn Toyota over een voorsprong van 2.604 secs. op zijn teamgenoot die in een fotofinish met de Oostenrijker Patrick Schober met zijn RDV Ford Mustang als tweede over de streep ging. Het verschil tussen de tweede en de derde plek bedroeg slechts 0.150 secs.

Gil Linster: “Eindelijk is het een heerlijk gevoel om in Victory Lane te staan. Dit wilden wij al zo lang. De voorbereidingen waren erg zwaar. Eigenlijk beschouw ik dit wel als mijn eerste wedstrijd van het jaar omdat ik in principe nog niet veel ronden gereden heb. Ik ben hier erg blij mee want dankzij het team beschikten we over een geweldige auto die gemakkelijk te besturen was en waarmee je consistente rondetijden kon rijden.

Thomas Toffel kende in de #34 RaceArt Technology Chevrolet Camaro een rustige wedstrijd en eindigde opnieuw als vierde. Claudio Coppelli was in het begin van de wedstrijd in een duel met de Japanner Kenko Miura verwikkeld maar die liet al in de derde ronde de deur volledig open waardoor de Italiaan het speciale Legend Trophy klassement voor rijders boven de 40 jaar. Thomas Krasonis eindigde als zesde voor Julien Rehberg die voor de tweede maal de Rookie Trophy op zijn naam wist te schrijven. Krasonis vocht overigens een flink duel met Thomas Dombrowski(Team Bleekemolen) uit. Die ging in principe als zesde over de eindstreep maar werd vanwege het overschrijden van de track limits twee posities teruggezet. De Top 10 werd gecompleteerd door Roberto Benedetti en Marco Ercoli die beiden in hun klasse respectievelijk ook nog als tweede geklasseerd werden.

2024 Winnaar Linster 2
Mooie overwinning van Gil Linster. De Hendriks Motorsport Toyota Camry scoorde tweemaal een overwinning vandaag.

Victor Neumann eindigde ondanks een gevecht met de bandenslijtage als derde in het Rookie klassement. In de Legends Trophy behaalde de inmiddels 74-jarige Michael Bleekmolen met P3 andermaal weer een beker in zijn lange race carrière binnen.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet