Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

Nascar Whelen: Zege voor Martin Doubek na contact met teamgenoot Gil Linster in EuroNASCAR 2

In 2021 begon de Tsjech Martin Doubek zijn titel winnende seizoen met een overwinning op het circuit Ricardo Tormo in Spanje. Drie jaar later krijgt de Hendriks Motorsport-rijder de kans om de eerste tweevoudige kampioen in de tweede Divisie te worden. De wedstrijd in Valencia zou opnieuw het begin kunnen zijn voor de realisatie van zijn dromen. In de openingsronde nam hij de leiding gevolgd door zijn teamgenoot Gil Linster. De beide Hendriks Motorsport teamgenoten clashten echter al met elkaar in de eerste wedstrijdronde. Doubek overleefde een Full Course Yellow Periode en pakte zijn achtste overwinning in de meest onvoorspelbare divisie van de EuroNASCAR series.


EuroNASCAR 2
De EuroNASCAR 2 begon direct met een vete tussen de Hendriks  Motorsport teamgenoten Martin Doubek en Gil Linster.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: NASCAR Whelen


Zege voor Martin Doubek na contact met teamgenoot Gil Linster in EuroNASCAR 2
Martin Doubek kwam direct bij de start van de EuroNASCAR 2 wedstrijd goed weg en reed alle vijftien ronden aan de leiding. Voor de voormalige kampioen werd het geen gemakkelijke overwinning want hij stond constant onder druk van zijn rivalen Thomas Toffel en Patrick Schober. Geen van beiden beschikte echter over voldoende snelheid om de Tsjechische coureur te passeren. Hij versloeg Schober in de RDV Ford Mustang met een voorsprong van 1.938 secs.

Martin Doubek: “Het was van begin tot einde heel goed. Ik denk dat mijn eerste overwinning sinds 2,5 jaar is. Dus ik hoop dat de fans ervan genoten hebben. Ik weet niet precies van wat er in de eerste bocht gebeurde. Het was duidelijk op het rechte stuk en zeker niet in de eerste bocht. Ik moet de video nog eens bekijken want ik had een goede start en ging als eerste de eerste bocht in.”

Toffel kwam oorspronkelijk als derde over de streep maar kreeg vanwege het overschrijden van de tracklimits een tijdstraf aan zijn broek. Hier door kon Claudio Coppelli de derde plek innemen. Voor de Italiaan betekende het zijn eerste Top 3 resultaat sinds Zolder 2022. Ook pakte Coppelli de zege in de Legends Trophy voor rijders boven de 40 en had in de beginfase een mooi duel met Thomas Dombrowski die over voldoende snelheid beschikte en eindigde als vijfde voor de Japanner Kenko Miura die in het Legends Trophy klassement als tweede werd geklasseerd. Julien Rehberg bijzonder blij met zijn resultaat. Hij was de beste Rookie Trophy-rijder en eindigde als zevende wat zijn verwachtingen totaal overtrof. Hij had bij zijn debuut op een Top 20 klassering gemikt. Jack Davidson eindigde als achtste gevolgd door Victor Neumann en Roberto Benedetti. Met een elfde plek rondde Marco Ercoli de Rookie Trophy af. De Italiaanse Ariana Casoli eindigde als 18e maar was de eerste dame in de Ladies Trophy.

2024 Bleekemolen
Zorgelijke blik bij Michael Bleekemolen.

Het contact met tussen Doubek en Linster in de openingsronde veroorzaakte een lekke band voor de rijder uit Luxemburg en moest voor een ongeplande stop naar binnen. Het was duidelijk dat Linster allesbehalve happy met zijn teamgenoot was. Gil Linster: “Vanuit mijn kant dacht ik dat we het seizoen fair begonnen waren en dat we gewoon faire duels uitgevochten hebben. Maar hij was gewoon te agressief. Hij weet ook gewoon dat hij mij niet op het circuit kan verslaan. Dit was vandaag gewoon zijn enige kans om te winnen. Van hem was het een hele domme zet. Als je van hetzelfde team deel uitmaakt doe je dit gewoon niet. Zo’n stomme zet. Kom op zeg!”

2024 Doubek
Martin Doubek wint de EuroNASCAR 2 wedstrijd in Valencia
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet