Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula E

Formule E: Nyck de Vries met meerjarig contract naar Mahindra

230927 FE De Vries
Nyck de Vries (r.) vormt samen met Edoardo Mortara het rijdersduo bij Mahindra voor het komende seizoen

Een kleine maand voor de officiële testritten ter voorbereiding op het komende seizoen, vanaf 23 oktober in Valencia, is de transfercarrousel in de Formule E nog steeds in volle gang. Het belangrijkste nieuws vanuit Nederlands perspectief is het vastleggen van Nyck de Vries met een “meerjarig contract” bij Mahindra, waar hij samen met Edoardo Mortara een volledig nieuwe rijdersbezetting vormt. Ook bij Maserati staat inmiddels het coureursduo voor het komende seizoen vast.

Tekst: René de Boer (X: @renedeboer)
Foto’s: PR


Nyck de Vries werd in 2021, seizoen 7 in Formule E-jargon, de eerste officiële wereldkampioen in de Formule E. Dat iemand met zijn kwaliteiten in de Formule E-paddock weer snel onderdak zou vinden, werd nergens betwijfeld. “Het is echt gaaf om voor een grote automobielfabrikant als Mahindra te rijden en om ze in de Formule E te vertegenwoordigen”, aldus De Vries. “Ik ben vooral verheugd over de toekomstplannen van het team. Het is geen geheim dat het team een wat lastige start kende met Gen3 (de huidige generatie auto’s, die het afgelopen seizoen hun opwachting maakten, red.) maar er waren in de tweede seizoenshelft al signalen van verbetering. De terugkeer in de Formule E wordt een soort van thuiskomen. Ik heb drie jaar lang deel uitgemaakt van de Formule E-familie, ken iedereen goed.”

Verwacht wordt dat De Vries zijn Formule E-programma zal combineren met een contract voor Toyota Gazoo Racing in het FIA World Endurance Championship, waar hij naar alle waarschijnlijkheid de positie van José María López in de rijdersbezetting van de nummer 7-Toyota naast Mike Conway en Kamui Kobayashi gaat innemen.

Dat De Vries uitgerekend samen met Edoardo Mortara een team vormt, is interessant, want de twee waren elkaars sterkste concurrenten in de strijd om de wereldtitel in 2021, waarbij De Vries zijn opponent uiteindelijk met een verschil van zeven punten het nakijken gaf.

230927 FE Maserati
De Maserati-rijders voor seizoen 10: Jehan Daruvala (l.) en Maximilian Günther

Mortara komt over van het Maserati-team, waar hij enigszins verrassend wordt vervangen door Jehan Daruvala, die, niet in de laatste plaats vanwege zijn Indiase nationaliteit, in eerste instantie in verband gebracht werd met Mahindra. Daruvala wordt, zoals het er nu uitziet, de enige nieuwkomer in het Formule E-veld. De Duitser Maximilian Günther blijft bij Maserati voor een tweede seizoen aan boord.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet