Formule 1: Ralf en Alex doen Zandvoort weer sidderen

Alex Zanardi deelt in de pitstraat handtekeningen uit. De fotografen Peter van Egmond en Frits van Eldik willen hier niets van missen. Op de achtergrond rent Poppe de Boer naar deze plek om zijn foto te kunnen maken.



Ondanks de gebroken olieleiding van Ralf stond het publiek op de banken
IJslolly
De demo zelf viel een beetje in het water. Bij Ralf Schumacher brak een olieleiding, waardoor hij ergens achterop het circuit zijn sessie voortijdig moest afbreken. Eerst liet hij een honderden meters lang oliespoor achter op de baan, vervolgens vloog zijn Supertec-motor in de fik. De reactie van de rescue-medewerker was niet heel erg scherp: terwijl Ralf hem wenkte omdat het te traag duurde, kwam de half ontklede marshall met een ijslolly in de mond het brandje blussen.
Schumacher-ijs, warm aanbevolen.
Gelukkig was daar Zanardi nog, die als een echte heer - denk aan Mansell en Senna een paar jaar geleden - zijn teammaatje een lift op de sidepod gaf.
Bij Zanardi liep ook niet alles naar wens. Juist toen hij zich opmaakte om een paar 'donuts' weg te geven voor de hoofdtribune, liet hij zijn motor afslaan. "Misschien moet ik eerst een race winnen, voordat ik aan zoiets mij bezondig", zei de sympathieke Italiaan.
Star Wars
Direct na de demonstratie gaven de twee coureurs voor de hoofdtribune een interview aan Olav Mol, die zich voor deze gelegenheid door Williams/Winfield had laten inhuren. De 'inside jokes' waren dan ook niet van de lucht. "Wat ik van Ralf vind? Ik baal dat hij mijn teamgenoot is, want hij is veel knapper dan ik", aldus Zanardi. "Alle meiden hebben hun zinnen op hem gezet en zien mij niet staan. En dat is zeker in Nederland, met zoveel knappe vrouwen, niet prettig.
Later toonden de twee Williams-coureurs zich ook nog van een serieuze kant. De onvermijdelijke vraag - is Zandvoort klaar voor de Formule 1? - werd tactisch, doch enigszins ontwijkend beantwoord. "Het is niet aan mij om dat te beslissen", zei Ralf, wellicht nog een beetje geïrriteerd door de marshall met ijslolly. "Het circuit is in vergelijking met toen ik de Masters reed, in '94 en '95, duidelijk verbeterd. Ik vind het een mooie baan, maar de FIA (Internationale Autosport Federatie, red.) beslist."
Zanardi, waarschijnlijk naar aanleiding van zijn goede tests in Monza in een uitstekende bui, was toeschietelijker: "Het leek Star Wars wel. Van boven naar beneden, van links naar rechts. Ik heb het echt naar mijn zin gehad."
Mogen we nu weg?
Op de vraag of zij nog enige uitdaging zien in een demo, ze Zanardi: "Het is duidelijk dat iemand ons heeft verteld dat wij hier aanwezig moeten zijn. Zo graag geef ik mijn schaarse vrije weekends tijdens het seizoen ook weer niet op. Maar zodra ik mijn vizier heb gesloten, ben ik toch eerst en vooral weer sportman. Dan probeer ik Ralf ook echt uit te remmen in de Tarzanbocht, dan wil ik toch echt iets laten zien." Ralf: "Daar sluit ik me bij aan. Mogen we nu weg?"