Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
V8 Supercars

Supercars: Brodie Kostecki oppermachtig op The Bend

Erebus-coureur Brodie Kostecki scoorde afgelopen weekend op The Bend een hattrick en lijkt richting titel te gaan. Pech voor zijn teamgenoot Will Brown in de eerste wedstrijd betekende dat SVG nu als tweede in het kampioenschap staat genoteerd maar het zal heel moeilijk voor hem worden om een vierde titel aan zijn palmares toe te voegen. Anderzijds mag je bij SVG nooit iets uitsluiten. De Red Bull Ampol-rijder heeft vaak bewezen dat hij op zijn sterkst als het juist tegenzit. Hoewel SVG nu definitief zijn pijlers op een NASCAR-carriere richt mag je bij hem nooit iets uitsluiten.


2023 Kostecki
Brodie Kostecki lijkt richting titel te gaan.

Tekst: Willem J. Staat
Foto’s: DJR Shell V Power Racing/Red Bull Ampol Racing/PR


Brodie Kostecki oppermachtig op The Bend
In de eerste wedstrijd verloor Kostecki de start aan Thomas Randle en Chaz Mostert maar nog voordat de pitstopcyclus ten einde was bevond de Erebus-coureur zich alweer in leidende positie. Met een voorsprong van ruim 1.7188 secs. versloeg Kostecki Walkinshaw Andretti United Mobil 1 Optus Ford Mustang van Chaz Mostert. Er veranderde weinig in de Top 3 want Thomas Randle behield met #55 Ford Mustang de derde plek gevolgd door teamgenoot Cameron Waters in de #6 Monster Energy Ford Mustang gevolgd door de Red Bull Ampol Camaro’s van SVG en Broc Feeney.

Er was chaos bij de start nadat Anton de Pasquale in de DJR Shell V Power Mustang Will Brown een duwtje had gegeven. De herstart volgde in de vijfde ronde en daarbij gingen zowel Broc Feeney James Courtney voor hun eerste stop naar binnen. In de 13e ronde maakte Kostecki opnieuw een stop. Op koude banden had Kostecki een voordeeltje nadat zijn achtervolgers Mostert en Randle contact maakten. De wedstrijdleiding besloot om niet in te grijpen. Na het contact tussen Mostert en Randle kreeg Cameron Waters in de Tickford Mustang te horen dat hij zijn positie moest behouden. Waters was allesbehalve blij met deze teamorder.

Voor de tweede wedstrijd zagen we bijna hetzelfde beeld.Eigenlijk had Kostecki in de tweede wedstrijd behoorlijk wat angst dat zijn Camaro over technische problemen beschikte. Voor Kostecki bleef de vrees ongegrond. Met een ruime voorsprong van 1.0687 secs. versloeg hij de #55 Tickford Castrol Ford Mustang. In de allerlaatste ronde wist Chaz Mostert merkgenoot David Reynolds in de Grove Ford Mustang nog van de derde plek te verdringen. Ondanks een beschadigde band wist SVG nog als vijfde over de streep te komen. SVG had in het duel met rookie Matt Payne kennelijk toch de nodige schade opgelopen. De Red Bull Ampol-coureur moest in de slotfase ook een David Reynolds laten passeren en eindigde weer als vijfde. In de derde en laatste wedstrijd was Kostecki opnieuw oppermachtig en versloeg de Tickford Mustang van Cameron Waters met een voorsprong van 09468 secs.

2023 SVG The Bend
SVG liet gedurende het weekend maar liefst vijf stuurhuizen verwisselen..... Hij heeft geen gevoel met deze auto.

Een blunder van de Red Ampol crew had voor SVG geen gevolgen maar wel voor zijn team. Bij de reguliere stop liet men eigenlijk te vroeg gaan terwijl de Wheelgun eigenlijk nog aan het rechterachterwiel was bevestigd. Dit is in strijd met het reglement. Het team kreeg voor de blunder een boete van 1500 Aus$ maar moest maar liefst 30 punten in het klassement voor de teamcompetitie inleveren. In de tussenstand beschikt men nu over een achterstand van 137 punten op Erebus Racing. Achter SVG eindigden de beide DJR Shell V Power Mustangs van Will Davison en Anton de Pasquale resp. als zesde en zevende.


2023 Pitstop Heimgartner
Efficiënt pitwork bij Brad Jones Racing.

Commentaren:
SVG: “ Ik wil het team nogmaals enorm bedanken. Men heeft dit weekend maar liefst vijf stuurhuizen vervangen gewoon om te proberen om het gevoel te vinden dat ik in de auto zoek en wat er op dit moment gewoon niet is. Wij doen zo ons best om dit gevoel op te lossen en dit gevoel te vinden maar we hebben het nog steeds moeilijk. In zijn totaliteit hebben we dit weekend met consistentie punten behaald maar er is nog heel veel werk aan de winkel om te begrijpen van wat we in deze auto missen.”

2023 Will Davisn
Will Davison was best wel tevreden. Maar behalve bij Erebus geeft de nieuwe generatie Supercars overal toch wel problemen.

Anton de Pasquale(DJR Shell V Power Racing): “ Zondag was een beetje betere dag voor ons. Wij zweefden voor het grootste gedeelte van de wedstrijd tussen de 6e en de 8e plek wat ten opzichte van zaterdag een verbetering was. Wij konden gewoon niet krijgen van wat we nodig hadden om een stapje naar voren te maken.”

Will Davison(DJR Shell V Power Racing): “Een mooie dag. Wij eindigden redelijk goed maar nog steeds niet de resultaten waarnaar wij op zoek zijn. In de eerste wedstrijd vanmorgen was het gewoon een domme actie van LeBrocq die ons uitschakelde en onnodig veel werk bezorgde. Een gemiste kans. De laatste race was solide waarbij we zeker weer meer over de auto geleerd hebben. Als team blijven we hard werken. We hadden geweldige pitstops en de kennis die na dit weekend uit de debriefing halen zullen we zeker gaan gebruiken als we weer op het circuit terugkomen.’’

Race 20
1 99 Coca-Cola Racing by Erebus Brodie Kostecki Chevrolet Camaro ZL1 20 44:50.1082
2 25 Mobil 1 Optus Racing Chaz Mostert Ford Mustang GT 20 44:51.8270
3 55 Castrol Racing Thomas Randle Ford Mustang GT 20 44:53.2005
4 6 Monster Energy Racing Cameron Waters Ford Mustang GT 20 44:53.5115
5 97 Red Bull Ampol Racing Shane van Gisbergen Chevrolet Camaro ZL1 20 44:56.1187
6 88 Red Bull Ampol Racing Broc Feeney Chevrolet Camaro ZL1 20 44:58.0297
7 19 Penrite Racing Matthew Payne Ford Mustang GT 20 44:58.2542
8 5 Snowy River Racing James Courtney Ford Mustang GT 20 45:00.5702
9 17 Shell V-Power Racing Will Davison Ford Mustang GT 20 45:01.7958
10 8 R&J Batteries Racing Andre Heimgartner Chevrolet Camaro ZL1 20 45:03.0694

2023 Heimgartner
André Heimgartner reed met de Camaro ZL1 tweemaal in de punten.


Race 21
1 99 Coca-Cola Racing Brodie Kostecki Chevrolet Camaro ZL1 38:22.2099
2 55 Castrol Racing Thomas Randle Ford Mustang GT 38:23.2786
3 25 Mobil 1 Optus Racing Chaz Mostert Ford Mustang GT 38:24.9128
4 26 Penrite Racing David Reynolds Ford Mustang GT 38:25.8524
5 97 Red Bull Ampol Racing Shane van Gisbergen Chevrolet Camaro ZL1 38:28.7072
6 19 Penrite Racing Matthew Payne Ford Mustang GT 38:28.8959
7 11 Shell V-Power Racing Team Anton De Pasquale Ford Mustang GT 38:29.6557
8 14 Middy’s Racing Bryce Fullwood Chevrolet Camaro ZL1 38:33.0347
9 88 Red Bull Ampol Racing Broc Feeney Chevrolet Camaro ZL1 38:35.1119
10 8 R&J Batteries Racing Andre Heimgartner Chevrolet Camaro ZL1 38:35.6251

 Race 22
1 99 Coca-Cola Racing by Erebus Brodie Kostecki Chevrolet Camaro ZL1 38:20.9077
2 6 Monster Energy Racing Cameron Waters Ford Mustang GT 38:21.8545
3 55 Castrol Racing Thomas Randle Ford Mustang GT 38:28.0747
4 2 Mobil 1 NTI Racing Nick Percat Ford Mustang GT 38:31.1830
5 97 Red Bull Ampol Racing Shane van Gisbergen Chevrolet Camaro ZL1 38:33.6219
6 17 Shell V-Power Racing Will Davison Ford Mustang GT 38:34.8146
7 11 Shell V-Power Racing Anton De Pasquale Ford Mustang GT 38:35.6722
8 5 Snowy River Caravans James Courtney Ford Mustang GT 38:38.3229
9 25 Mobil 1 Optus Racing Chaz Mostert Ford Mustang GT 38:40.7103
10 34 Truck Assist Racing Jack Le Brocq Chevrolet Camaro ZL1 38:44.4800
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet