Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: Opportunistische Aric Almirola pakt Xfinity-zege Sonoma. Larson te gretig

Gedurende lange tijd wist Aric Almirola op de roadcourse van Sonoma de dominante auto van Kyle Larson achter zich te houden totdat de Hendrick Motorsports-rijder in de fout ging. Vervolgens versloeg hij A.J. Allmendinger in de slotfase van de wedstrijd en schreef Almirola de DoorDash 250 op de 1,99 mijl lange baan op zijn naam. Voor Almirola betekende het zijn vierde NASCAR Xfinity-overwinning en de vierde sinds 2017 toen hij voor het team van Fred Biagi op Talladega wist te winnen.


2023 Larson Allgaier
Start van de DoorDash 250 op Sonoma met Justin Allgaier en Larson aan de kop van het veld.


Tekst: Willem J. Staat
Foto ’s: NASCAR

Opportunistische Aric Almirola pakt Xfinity-zege Sonoma. Larson te gretig.
Almirola’s overwinning betekende tevens de eerste zege voor het in Georgia gevestigde team van RSS Racing dat auto’s voor Ryan en Kyle Sieg auto’s inzet. Almirola ’s auto werd voor de wedstrijd in Sonoma door Stewart Haas Racing voorbereid. De No 28 Ford van Almirola pakte met een voorsprong van 1,868 secs. als eerste het zwartwit geblokt gevolgd door A.J. Allmendinger. Kyle Larson eindigde op 3.329 secs. achterstand als derde. Bij een herstart in de 65e ronde pakte Almirola vanuit vijfde positie de overwinning met een voorsprong die hij tot het einde wist vast te houden.

Aric Almirola: “Dit is zo speciaal. Het is moeilijk uit te leggen maar ik weet dat dit een Xfinity-overwinning is. Na COTA zei ik nog ik denk niet dat ik nog meer roadcourses moet gaan rijden. Maar ik wist dat dit een circuit is waar ik goed kan rijden. Hier heb ik het in mijn gehele carrière goed gedaan. Ik weet niet wat het met deze plek is maar ik hou van het racen hier.”

2023 Sonoma
Overzichtsfoto van de fraaie Sonoma roadcourse terwijl Larson al enkele meters afstand heeft genomen.


Kyle Larson wist de beide wedstrijdsegmenten op zijn naam te schrijven en beschikte over een voorsprong van ruim 13 seconden toen Jeffrey Earnhardt in de 60e ronde achterwaarts van de baan verdween en daarmee pas de tweede neutralisatie van de wedstrijd veroorzaakte. De herstart in de 65e ronde was cruciaal voor Almirola’s overwinning. Larson ging in de 72e ronde in de fout en bevond zich op enkele centimeters achterstand van Almirola toen hij één van de bandenstapels, die de bocht vormden, raakte. Larson’s auto schoot door naar links en voordat hij zich weer terug aan de rechterzijde bevond was Allmendinger al gepasseerd.

Kyle Larson reed maar liefst 53 ronden aan de leiding. Kyle Larson: “Ik ben gewoon te eerzuchtig. Ik ben nu erg trots op de auto die Hendrick Motorsports voor mij had meegebracht. Felicitaties aan Aric. Hij deed het heel goed voor me en behaalde gewoon zijn doel. Op een paar belangrijke baangedeeltes liep hij gewoon van me weg en moest ik hard werken. Petje af voor hem. Ty Gibbs eindigde als vierde en de eerste vier posities werden door Cup-rijders ingenomen. Achter Gibbs volgden de reguliere Xfinity-rijders aangevoerd door Parker Kligerman met daarachter Cole Custer, Justin Allgaier, Austin Hill, Sammy Smith en Sam Mayer.

2023Amirola Burnout
Aric Almiorla bedankt zijn crew met een fraaie burnout.

DoorDash 250 Sonoma

1. (4) Aric Almirola(i), Ford, 79 ronden
2. (5) AJ Allmendinger(i), Chevrolet, 79 ronden
3. (1) Kyle Larson(i), Chevrolet, 79 ronden
4. (7) Ty Gibbs(i), Toyota, 79 ronden
5. (12) Parker Kligerman, Chevrolet, 79 ronden
6. (26) Cole Custer, Ford, 79 ronden
7. (2) Justin Allgaier, Chevrolet, 79 ronden
8. (13) Austin Hill, Chevrolet, 79 ronden
9. (10) Sammy Smith #, Toyota, 79 ronden
10. (6) Sam Mayer, Chevrolet, 79 ronden
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet