BMW M2 Racing Cup Benelux: Senna van Soelen en Leyton Fourie winnen eerste race op de Red Bull Ring

In de eerste helft van de race leek Lorenzo van Riet bij zijn comeback aanspraak te gaan maken op de overwinning. Hij passeerde polesitter Senna van Soelen al in de beginfase, maar kon geen gat slaan. Na de pitstops moest Van Riet echter het hoofd buigen voor Leyton Fourie, die er wel in slaagde om de BMW M2 nummer 66 voorbij te gaan. De derde plek is voor Sen Roodenburg en Gianni van der Craats, die een touché in de eerste ronde en een terugval naar de achterhoede toch nog in een podiumplek wisten te ombuigen.
Tekst en foto's: PR
In de kwalificatie op zaterdag waren de verschillen klein, dus het belooft een spannende race te worden op de Red Bull Ring. De Zuid-Afrikaan Leyton Fourie was daarin de snelste, maar werd met een verschil van slechts 67 duizendste op zijn hielen gezeten door Lorenzo van Riet. Jayden Post volgde op een halve seconde en ook Sandra van der Sloot zat kort achter de snelle jongeren.

De rollende start om 9.35 uur op de zondagochtend verloopt goed, maar in de eerste bocht spint Sen Roodenburg midden in het veld. Jayden Post blijkt op nog koude banden wat te laat geremd te hebben, hij heeft Roodenburg geraakt en hem omgeduwd. Verder raakt gelukkig niemand elkaar. Post is zelf ook de dupe van het incident, want hij komt de pits in en zijn race is over. De wedstrijdleiding beoordeelt Post als de schuldige en hij krijgt drie plekken straf voor race 2 vanwege ‘causing a collision’.

Van Soelen behoudt de kop, maar Van Riet zit er heel kort achter op 0,3 sec. Dirk Warmerdam heeft een mooi gevecht met Colin Böninghausen en ligt derde.
Roodenburg is na zijn spin in de eerste ronde in de vijfde ronde alweer opgeklommen naar de vijfde positie. Een ronde later zet Van Riet de aanval in op de koploper en met succes, want hij heeft de leiding overgenomen. Van Soelen heeft nog wel een flink gat naar Warmerdam van ruim drie seconden en kan zich dus focussen op Van Riet.
Roodenburg heeft nog een groot gat van ruim vijf seconden te overbruggen naar Böninghausen op de vierde positie, maar is sneller en heeft dus gelukkig geen last van de touché in de eerste ronde.
John van der Voort is vanaf de vierde startpositie nu achtste achter Patrick de Vreede. Dick van Elk is negende, maar slaat toe in ronde zeven. Hij passeert zowel Van der Voort als De Vreede en klimt zo op naar de zevende plek.

Van Soelen blijft binnen een halve seconde achter Van Riet, maar het lukt hem niet om in de aanval te gaan. Datzelfde geldt voor Böninghausen achter Warmerdam, maar dat duo rijdt inmiddels een kleine vijf seconden achter het leiders. Roodenburg rijdt op vier seconden achter Böninghausen en vijf seconden voor Berry van Elk. Die heeft op zijn beurt een voorsprong van 24 seconden op zijn vader. De strijd in de Gold Cup is spannend met Dick van Elk voor Patrick de Vreede en John van der Voort.
In ronde 12 passeert Böninghausen de blauwe BMW M2 van Warmerdam voor de derde positie, maar het leidende duo is ver weg. Van Riet blijft op kop ijzig kalm en negeert de lichtsignalen die Van Soelen blijft geven. De klassementsleider blijft op 0,1 sec achter Van Riet wachten op zijn kans.