VLN: Zege voor Krohn/Giermaziak in 47 DMV Nimex 4 Uurswedstrijd. Pech voor de Nederlanders
Nick Catsburg ziet in de Ferrari 296 GT3 veel potentieel voor de toekomst. “Wij concentreren ons volledig op de 24U dat is gewoon het belangrijkste!” Voor de combinatie Stippler/Van der Zande/Winkelhock was de wedstrijd al voorbij nog voordat hij eigenlijk begonnen was. Door problemen met de servopomp was de wedstrijd voor het trio naar 45 minuten eigenlijk al voorbij. Renger van der Zande: “Het is wel een totaal andere auto dan bijv. de Mercedes GT3. Je kunt met deze auto wat meer glijden.”
Mooi resultaat voor Rutronik.
Colin Caresani kwam nog niet aan rijden in de Schnitzealm AMG Mercedes GT3 toe. Wel reed de Nederlander bij Schnitzelalm in de BMW M240i Cup op beide BMW’s van het team en werd samen met zijn Sander/Aron/Böckmann zowel als tweede en derde geklasseerd. Ook voor Paul Harkema was de wedstrijd in de Cup 2 klasse helaas snel voorbij.
Alternatieve strategie leverde de Grello Porsche geen voordeel op.
In de Am klasse ging de overwinning naar de combinatie Maxime Dumarey(B)/Christoph Breuer (D) met een Prosport Aston Martin Vantage GT3. De ProAm klasse kwam op naam te staan van de CP Racing Mercedes AMG GT3 met de combinatie Charles Espenlaub(USA)/Shane Lewis (USA). In de Cup 2 klasse zegevierde de KKrämer Racing Porsche GT3 Cup van de combinatie Christopher Brück(D)/Moritz Krantz (D). De regerende kampioenen Daniel Zils, Oskar Sandberg en Philipp Leisen behaalden met de Adrenalin BMW 330 na een pakkend duel met de FK Performance Motorsport BMW opnieuw de zege en lijken opnieuw op titelkoers te liggen.
De Walkenhorst BMW M4 GT3 op weg naar de overwinning. De tweede voor BMW dit jaar overigens op de Nordschleife.
Commentaren:
Winnaar Jesse Krohn: “ Ik kan mij eigenlijk niet herinneren wanneer ik voor de laatste maal op de Nordschleife gewonnen heb. Veel dank aan BMW M Motorsport en onze bandenpartner Yokohama. Zij hebben werkelijk een fantastisch pakket geleverd. Onder alle omstandigheden waren wij gewoon competitief. Het was een genoegen om op het circuit te rijden. Ik had volledig vertrouwen in de auto. Voor de voorbereidingen van de 24U hadden wij ons geen betere start kunnen wensen.”
Neil Verhagen(BMW M Team RMG): “De weerscondities waren toch wel bijzonder tricky. We namen het risico om bij de start op slicks te vertrekken. Bij de start overdreef ik een beetje en verloor vanwege wielspin een aantal posities. Onze strategie werd op het einde echter wel beloond. Wij veranderden ons pitstopritme. Gewoon om uit de processie van GT3 auto’s te geraken. Want het was moeilijk om in te halen. Met een totaal vrije baan beschikten wij over veel snelheid. Wij maakten hierdoor zoveel tijd goed dat het podium binnen bereik kwam. Na de eerste ronde hebben we hier eigenlijk nauwelijks aan gedacht.”
De BMW Junioren in de fout. Een ADAC Badge op AVD event? Als dit maar geen consequenties gaat hebben.......
Philipp Eng: “Het was gewoon mijn fout en het spijt mij voor het team en mijn teamgenoten. Het waren moeilijke omstandigheden. Bij Flugplatz bevond zich een droge lijn maar mijn achterwielen kwamen op het natte gedeelte terecht. Ik ging in de rondte en ving hem bijna op maar kon niet verhinderen dat ik in de vangrails belandde. Maar als er één team is dat wel terug kan slaan dan is het wel ROWE Racing en BMW M Motorsport."
Prachtige vreugdesprong van winnaar Jesse Krohn.
Uitslag
. Kuba Giermaziak/Jesse Krohn – Walkenhorst Motorsport – BMW M4 GT3 27 ronden 4.02.08. 261 gem. 162.965 km/u
2. Matteo Cairoli/Julien Andlauer – Rutronik Racing – Porsche 911 GT3 R + 21.764 secs.
3. Dan Harper/Max Hesse/Neil Verhagen – BMW Junior Team – BMW M4 GT3 + 29.220 secs.
4. Klaus Bachler/Alessio Picariello – Falken Motorsports – Porsche 911 GT3 R + 31.304 secs.
5. Kevin Estre/Thomas Preining – Manthey EMA – Porsche 911 GT3 R + 38.296 secs.
6. Connor de Phillippi/Sheldon van der Linde/Marco Wittmann – ROWE Racing – BMW M4 GT3 + 39.761 secs.
7. Frédéric Vervisch/Mattia Drudi/Dennis Lind – Audi Sport Team Scherer PHX – Audi R8 LMS GT3 + 1.00m. 658 secs.
8. Christopher Haase/Christopher Mies/Patric Niederhauser – Audi Sport Team Land – Audi R8 LMS GT3 + 1.02. 632 secs.
9. Tim Heinemann/Joel Eriksson – Falken Motorsports – Porsche 911 GT3 R + 1.30.420 secs.
10. Adam Christodoulou/Maximilian Götz/Fabian Schiller – Mercedes-AMG Team GetSpeed – Mercedes-AMG GT3 + 1.42.425 secs.