Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
NASCAR

NASCAR: John Hunter Nemecheck wint uitgestelde Xfinity-wedstrijd Fontana

Eigenlijk had het niet zo moeten zijn want de Xfinity-wedstrijd van afgelopen zaterdag werd vanwege de erbarmelijke weersomstandigheden naar de zondag verschoven en vond pas na afloop van de Cup-wedstrijd voor vrijwel lege tribunes plaats. Sneeuw en regen, een bijzonderheid in Califonië, zorgden ervoor dat het NASCAR-weekend laat in de avond werd afgesloten.

#20: John Hunter Nemechek, Joe Gibbs Racing, Vons/Albertsons Toyota Supra
Mooie overwinning voor John Hunter Nemecheck in de uitgestelde Xfinity-wedstrijd.

Tekst: Willem J.Staat
Foto’s: NASCAR/Toyota Racing

John Hunter Nemecheck win uitgestelde Xfinity-wedstrijd  Fontana
Nadat Kyle Busch de Cup-wedstrijd had gewonnen was het de beurt aan zijn ex-pupil John Hunter Nemecheck om in zijn eerste fulltime stint met de JGR Toyota Supra de overwinning te grijpen. Vorig jaar kwam Nemecheck nog voor het team van Kyle Busch in de NASCAR Craftsman Truck Series uit.

John Hunter Nemecheck: “ Man, dit team heeft mij een geweldige raceauto gegeven. Enorm veel dank aan deze crew. Ik denk dat veel mensen twijfelden aan crewchief Ben Beshore die uit de Cup-series een overstap heeft gemaakt. De relatie die ik met hem opgebouwd heb, was gewoon geweldig. Ik heb de afgelopen jaren met veel jongens uit dit team gewerkt. En toen het erop aankwam hebben ze het voor elkaar gekregen.”

#18: Sammy Smith, Joe Gibbs Racing, Pilot Flying J Toyota Supra, #8: Josh Berry, JR Motorsports, Bass Pro Shops/TRACKER Boats Chevrolet Camaro
Close racing laat in de avond.

In de seizoensopener van de Xfinity-series op Daytona eindigde Nemecheck op een paar centimeter achterstand als tweede. Op Fontana reed Nemecheck maar liefst 49 ronden aan de leiding en versloeg Sam Mayer met een voorsprong van 0.761 secs. Tevens betekende het de derde Xfinity-zege in zijn carrière. Saillant detail is dat zijn vader Joe Nemecheck ooit de allereerste pole op Fontana wist te behalen.De derde plek werd door Justin Allgaier opgeëist gevolgd door Chandler Smith en Josh Berry. Met Mayer en Berry beschikte het team van JR Motorsports over twee auto’s in de Top 5.

Mayer zette in de slotfase Nemecheck behoorlijk onder druk maar wist hem niet van de overwinning af te houden. Sam Mayer: “Ik ben supertrots op mijn team. In het begin hadden wij het moeilijk. Dit is zeker maar door druk op de ketel te zetten eindigden we alsnog als tweede. Alles bij elkaar genomen ben ik heel trots op deze crew.”

2023 Creed Smith Allgaier Hill Herbst
 Creed Smith, Allgaier, Hill en Herbst vechten om positie.

Cole Custer, die dit jaar voor het team van Stewart Haas Racing, een stapje terug heeft gezet beschikte waarschijnlijk wel over de beste en snelste auto in de wedstrijd. Custer won beide wedstrijdsegmenten en leidde tweemaal gedurende 46 ronden. Na een herstart in de 91e ronde raakte Custer, vanwege een lekke band, de muur op de backstretch en werd ook nog eens door de Chevrolet van Austin Dillon geraakt die met geen mogelijkheid meer de gestrande SHR-bolide kon ontwijken. Uiteindelijk werd Custer met één ronde achterstand nog als 27e geklasseerd.

2023 Wegdek
Waarom er uitgesteld moest worden het water liep door het asfalt heen.

Uitslag Production Alliance Group 300
Autoclub Speedway Fontana, Californië

1. (2) John Jager Nemechek, Toyota, 150 ronden
2. (22) Sam Mayer, Chevrolet, 150 ronden
3. (3) Justin Allgaier, Chevrolet, 150 ronden
4. (5) Chandler Smith #, Chevrolet, 150 ronden
5. (19) Josh Berry, Chevrolet, 150 ronden
6. (1) Austin Hill, Chevrolet, 150 ronden
7. (6) Riley Herbst, Ford, 150 ronden
8. (15) Austin Dillon(i), Chevrolet, 150 ronden
9. (25) Brett Moffitt, Ford, 150 ronden
10. (23) Parker Kligerman, Chevrolet, 150 ronden
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet