Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: McLaren houdt vast aan de bekende kleurstelling voor MCL60-auto

MCL604

De lancering van de zesde Formule 1-wagen van 2023 is alweer achter de rug. Het team van McLaren stelde haar kleurencombinatie voor het aankomende seizoen aan de wereld tentoon, waarbij de Britse renstal terugkeerde naar de welbekende papajakleur. Opvallend was dat er veel ‘naakte’ carbon onderdelen te zien waren, naar alle waarschijnlijkheid heeft dit te maken met het doel om zoveel mogelijk kilo’s te besparen door hier en daar de verfpot te laten staan.


Tekst: Redactie Autosport.nl

Foto's: McLaren


Het Formule 1-team van Mclaren heeft met haar nieuwe rijdersduo – het heeft Daniel Ricciardo vervangen voor rookie en Formule 2-kampioen Oscar Piastri – en nieuwe teambaas Andrea Stella een voorfront van professionals die het gevecht met Alpine willen aangaan. Het doel zal zijn om een stap omhoog te maken, waarbij het tegelijkertijd concurrent Alpine wil verschalken.


Vooraf aan de lancering van McLaren’s livery voor 2023 liet CEO Zak Brown weten uit te kijken naar een jaar waarbij er steeds meer progressie wordt gemaakt richting het hebben van nieuwe technologieën. Het legendarische Formule 1-team is immers bezig met de bouw van een eigen windtunnel en simulator, waarbij de verwachting is dat de eerste blauwdruk van de updates hiervan op de wagen van 2025 te zien zal zijn.


MCL603


Naast een aantal grote sponsoren zoals Coca Cola en Cisco, is vanaf dit jaar ook de naam van DP World op de wagen te zien. Net zoals vorig jaar heeft ook Google een aandeel in het uiterlijk van de MCL60-bolide; net zoals vorig jaar zijn ook dit jaar de wieldoppen voorzien Google’s internetbrowser Chrome te zien.


MCL602  

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet