Supercar Challenge: Racefeest op Spa

GT Division
In de superspannende GT divisies worden altijd mooie duels uitgevochten tussen dikke GT's, waar om elke centimeter asfalt wordt gestreden. Bart Arendsen scoorde dit seizoen met zijn door Koopman Racing geprepareerde BMW M6 GT3 de meeste punten en mag zich al bijna tot kampioen kronen. Maar daarachter zitten de mannen niet stil. De tiener Mex Jansen, die pas op Assen zijn debuut maakte in de BMW M6 GT3, liet de afgelopen twee evenementen zijn visitekaartje goed achter. Drie van de vier wedstrijden wist de jongeman uit Zevenaar op zijn naam te schrijven. Bob Herber is helaas niet aanwezig op Spa. Maar er komt dit weekend toch een hele fraai bestickerde Bentley Continental GT3 aan de start.

De al eerder aangekondigde Race Art bolide van Roger Grouwels maakt op Spa zijn debuut. De afgelopen dagen is er flink getest op Francorchamps. Rijderscoach en testcoureur Jaap van Lagen voelde de wagen aan de tand en was zeer positief verrast over de kwaliteiten van de auto. Jean-Pierre Verhoeven en zoon Jaxon rijden een gastrace in hun Speedlover Porsche 911 GT3 Cup.

Supersport 1 Division
Stan van Oord kwam, zag en overwon op Circuit Zandvoort en mag ook op Spa zijn tweede evenement Dennis de Borst aflossen als tweede rijder in hun onverslaanbare Febo Racing Team Hyundai i30N. Het zal allemaal niet zo gemakkelijk worden op Spa. Door de vele successen is er een flink aantal successeconden opgebouwd die tijdens de rijderswissel halverwege moeten worden ondergaan.

Dit alles in het voordeel van de Domec Racing RXC Spyder van Nagy Kabaz, die op Circuit Zolder al zo goed voor de dag kwam. Tegenstand komt verder van equipe Henk Tappel/Harold Wisselink, Remco de Beus en Dillon Koster die op Spa een duo vormt met Tim Schulte.

Supersport 2 Division
De grootste klasse wordt gevormd door de auto's uit de Supersport 2 divisie. Koploper Laurens de Wit met zijn Technova College RacingCupra heeft weliswaar23 punten voorsprong opgebouwd op zijn achtervolger Tim de Borle, maar kan nog niet op de lauweren rusten.

Zuiderbuur De Borle heeft met zijn hele fraaie Xwift Racing Ligier JS2 nog zicht op de titel. Daarachter strijden vader en zoon Frank en Maik Broersen om de derde plaats in de tussenstand. Hun achterstand is maar één punt. Hopelijk weet Tony Verhulst uit de problemen te blijven, nadat hij in de tweede Spa wedstrijd van juli zijn Honda Civic zwaar beschadigde en de wedstrijden op het TT Circuit van Assen moest missen.

Sport divisie
In de Sport divisie blijft Mark Jobst de grote titelkandidaat. Zijn tegenstander Bas Barenbrug moest in de laatste wedstrijd op Zandvoort zijn BMW M3 E36 aan de kant zetten waardoor de Bas Koeten rijder kostbare punten verloor. Verdere kanshebbers voor de winst op Spa zijn de Belgen Chris Voet/Bart van den Broeck met hun Peugeot en vader en zoon Jean-Pierre en Jaxon Verhoeven met de BMW M3 E36, die na hun deelname bij de grote bolides ook samen uitkomen in deze kleinere raceklasse.

Na een aantal vrije trainingen op vrijdag 14 oktober begint het pas echt spannend te worden tijdens de kwalificaties in de namiddag. De snelste tijd betekent op zaterdag de volgorde van de startopstelling. De op één na snelste tijd zorgt voor de volgorde op zondag. De eerste kwalificatie van de Sport divisies begint vrijdag rond 16:25 uur en duurt 20 minuten, direct gevolgd door de kwalificatie van de Prototypes en GT's met dezelfde lengte.
Op zaterdag start de eerste uursrace van de Prototypes en GT's om 12:15 uur en rond 14:20 uur zijn de kleinere broeders van de Sport divisies aan de beurt. Hun race duurt ook één uur.
Op zondag gaan de Prototypes en GT's om 11:35 uur van start voor hun uursrace. De Sportdivisies gaan om 13:45 uur hun tweede race van een uur beginnen.

Uitgebreide videoverslagen van alle races worden door RTL7 uitgezonden in het nieuwe TV-programma Autosport NL.