Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
VLN

VLN: Dubbeloverwinning Scherer Sport Team Phoenix. Geslaagd debuut Porsche 911 GT3 R

In de 54e editie van de ZEWOTHERM ADAC Barbarossapreis maakten de beide Audi R8 LMS GT3 Evo's de dienst uit. Na vier uur wedstrijd ging de overwinning naar de combinatie Jakub "Kuba" Giermaziak, Luca Engstler en Kim Luis Schramm. Zij gingen met een voorsprong van ruim 21.649 voor de zusterauto van Frank Stippler/Vincent Kolb als eerste over de streep. De gloednieuwe Porsche "Grello" 911 GT3 R maakte in handen van de Franse-fabrieksrijders Julien Andlauer en Fred Makowiecki met een derde plek een uitstekend wedstrijddebuut.

2022 Belangstelling
Enorm veel belangstelling voor het werelddebuut van de nieuwe Porsche 992 GT3 R. En zo hoort het ook voor de fans toch?

Tekst: Willem J. Staat
Foto's: VLN/Porsche

Dubbeloverwinning Scherer Sport Team Phoenix. Geslaagd debuut Porsche 911 GT3 R
Wisselende weersomstandigheden in de Eifel zorgden voor de nodige chaos en verwarring op de startgrid. Het traditionele pokeren met de banden zorgde voor de nodige hoofdbrekens bij de teams waarvan de meeste voor regenbanden opteerden. Na vijf ronden was de baan voldoende opgedroogd om naar slicks over te stappen. De beide Scherer Sport Phoenix Audi's gingen direct naar binnen en preferreerden op deze wijze een korte stint. Na 2,5 uur wedstrijd begon het op sommige baangedeeltes opnieuw te regenen. Maar de beide Scherer Audi's lieten zich niet van de wijs brengen en behaalden een spectaculaire dubbeloverwinning

2022 Winnende Audi
De winnende Scherer Sport Team Phoenix van Jakub Giermaziak/Kim Luis Schramm/Luca Engstler

Uiteindelijk zegevierde de combinatie Giermaziak, Schramm, Engstler. Voor de Pool Giarmaziak betekende het overigens zijn tweede seizoensoverwinning. Verder grote vreugde bij Luca Engstler die direct bij zijn Nordschleife-debuut op de hoogste trede van het podium plaats mocht nemen.

Lucas Engstler: "Als men mij vanmorgen verteld had dat ik aan het eind van de dag op het podium zou staan, had ik ze gewoon voor gek verklaard. Het doel was om op de Nordschleife kilometers te maken, de auto heel te laten en vooral geen risico's te nemen. Toen ik in de regen met slicks onderweg was, heeft het team mij goed geholpen. Wij wisten telkens wel waar het droog en nat was. Daardoor kon ik mij steeds op de omstandigheden instellen.

Ook Vincent Kolb was met zijn derde achtereenvolgende podium meer dan tevreden. Vincent Kolb: "Gedurende mijn derde stint was ik met regen onderweg en hier was het vooral van belang om geen fouten te maken. Ik heb vandaag opnieuw enorm genoten en de dubbeloverwinning is natuurlijk een fantastisch resultaat."
Schitterend Porsche-debuut

2012 GT3 R
Prachtig debuut van de gloednieuwe Porsche 992/911 GT 3 R

De auto stond ingeschreven in de SPX-klasse van de NLS. Gedurende de zaterdag liet Fred Makowiecki een tijd van 7.58.942 registreren. De gloednieuwe Porsche 911 GT3 R komt verder ook nog tijdens de laatste twee VLN-wedstrijden dit seizoen in actie. Dan wordt er met Falken en Pirelli-banden gereden. Tijdens de 24U van Daytona zal de gloednieuwe 911 GT3 R zijn debuut in handen van de diverse customerteams maken.

Projectmanager Sebastian Golz: " De testrondes van gisteren op de Nordschleife en de wedstrijd hebben aangetoond dat we over een solide basis beschikken. Dankzij de goede voorbereidingen en de goede samenwerking met de ADAC hebben we met veel data een positief beeld weten te krijgen. Na een zeer consistente prestatie wisten wij ons van een podiumplek te verzekeren alhoewel nieuwe racewagens zoals de Porsche 911 GT3 R 30 seconden langer moeten wachten."


2022 911 GT3 R 1
De gloednieuwe "Grello" is ook in de volgende twee wedstrijden te zien.

De combinatie Andlauer/Makowiecki eindigde als derde op 2.07.450 min. achterstand op de winnende Audi's. En dit was aan de perfecte taktiek van Manthey Racing te danken. Fred Makowiecki: "Als je de extra 90 seconden aftrekt die we extra in de pits hebben moeten doorbrengen dan zie je de realiteit. De auto liep zoals verwacht goed. Nu weten we welke dingen nog verbeterd moeten worden. Het vergelijk in rondetijden bevestigt de uitspraak van de Fransman. Stippler liet in zijn snelste ronde een tijd van 7.57.319 noteren en Makowiecki 7.58.942.

De #55 Landgraf AMG Mercedes GT3 van de combinatie Sandro Luca Trefz/Julien Apotheloz/Casper Stevenson werd achter de Top 3 als vierde afgevlagd maar werd vanwege een niet conforme rijhoogte alsnog gediskwalificeerd. Daardoor schoof de Schnitzelalm AMG Mercedes GT3 van de combinatie Carrie Schreiner/Peter Terting door naar de vierde plek gevolgd door de PROsport Racing Aston Martin van de combinatie Nico Verdonck(B)/Christoph Breuer. Zij eindigden tevens als eerste in de ProAM categorie. In de AM-categorie ging de overwinning naar de combinatie Michael Heimrich (D)/Arno Klasen (D) in de Twin Busch Audi R8 LMS GT3 Evo II.

2022 Kohlhaas
De RacingOne Ferrari 488 reed in de beginfase gedurende lange tijd in de kopgroep.

Aan het slot van de wedstrijden leverden Philipp Leisen (Adrenalin Motorsport Team Alzner Automotive) en Malte Tack (Manheller Racing met hun BMW's een prachtig duel en joegen beide BMW 325i's wiel aan wiel door de Groene Hel. Uiteindelijk ging de overwinning hier naar drievoudig kampioen Leisen die met een voorsprong van 5.104 secs. als eerste over de streep kwam.

Spannend was het ook in de VT-FWD klasse. De mathilda Racing Scirocco van Team Lavo Carwash versloeg de BMW 128i van Sorg Rennsport met een voorsprong van 5.546 secs. Ook weinig verschil in de SP3 klasse. Hier ging de Toyota GT 86 Cup van Car Competition Racing Team met 6.069 secs. voorpsprong X85 Racing Renault Clio Cup als eerste over de streep.

2022 Stippi
Solide wedstrijd van Stippler/Kolb.

De combinatie Daniel Zils, Oskar Sandberg en Sindre Setsaas behaalden met de Adrenalin Team Alzner Automotive hun zesde klasse-overwinning. Hun achtervolgers in de tussenstand van het kampioenschap, Mauro Calamia, Ivan Jacoma en Kai Riemer behaalden met de Schmickler Performance Porsche in de CUP3 klasse slechts de derde plek. In de CUP2 klasse eindigden Daniel Blickle/Tim Scheerbarth met de W&S Motorsport Porsche 911 GT3 Cup 2 als tweede. Hierdoor is er in de tussenstand van het kampioenschap een kleine voorlopige beslissing genomen.

De klasse-overwinningen gingen naar Christopher Rink/Christoph Stahlschmidt/Francesco Marlini in Cup 3. Karsten Krämer/Christopher Brück/Moritz Kranz zegevierden opnieuw in de Cup 2 klasse. In de V5 klasse eindigde de combinatie Niek Hommerson/Gabriela Jilkova/Hugo Sasse als vierde.

2022 Podium
Het winnende trio. Vlnr. Kim Luis Schramm, Luca Engstler en Kuba Giermaziak.

Over twee weken vindt op de Nürburgring Nordschleife de Pagid Racing 46.DMV Münsterlandpokal wedstrijd plaats. Die gaat over de traditionele afstand van vier uur.

Uitslag
1. Kuba Giermaziak/Kim-Luis Schramm/Luca Engstler – Scherer Sport by Phoenix Racing – Audi R8 LMS GT3 28 ronden in 4u O7.57. 408
2. Vincent Kolb/Frank Stippler – Scherer Sport by Phoenix Racing – Audi R8 LMS GT3 + 21.469 secs.
3. Julien Andlauer/Frédéric Makowiecki – Manthey Racing – Porsche 911 GT3 R + 2.07.450
4. Luci Trefz/Julien Apotheloz/Casper Stevenson – Landgraf Motorsport – Mercedes-AMG GT3 + 4.17. 642
5. Carrie Schreiner/Peter Terting – Schnitzelalm Racing – Mercedes-AMG GT3 + 5.41.906
6. Christoph Breuer/Nico Verdonck – PROsport Racing – Aston Martin Vantage GT3 + 7.12.392
7. Jacob Schell/Klaus Rader/Nico Menzel – Huber Motorsport – Porsche 911 GT3 R + 7.17.512
8. Karsten Krämer/Christopher Brück/Moritz Kranz – Kkrämer Racing – Porsche 911 GT3 Cup + 11.05.691
9. Daniel Blickle/Tim Scheerbarth/David Jahn – AVIA W&S Motorsport – Porsche 911 GT3 Cup op ronde
10. Tobias Müller/Hendrik von Danwitz – Black Falcon – Porsche 911 GT3 Cup op 1 ronde
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet