Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Sportscars

Sportscars: Renger van der Zande met Vector-LMP2 in FIA WEC op Fuji

220816 Zande Vector
Renger van der Zande rijdt op 11 september de WEC-race op Fuji

Dat René Rast de FIA WEC-race op Fuji op 11 september zou laten schieten voor de DTM-wedstrijd op Spa-Francorchamps op dezelfde datum was al bekend. De Duitser wordt bij WRT in de LMP2-klasse vervangen door Dries Vanthoor. Ook voor Nico Müller krijgt de DTM voorrang. De plaats van de Zwitser bij het Britse team Vector Sport in de LMP2-team zal worden ingenomen door onze landgenoot Renger van der Zande. De aankondiging betekende het tweede goede bericht voor Van der Zande vandaag, die immers ook zijn naam zag vereeuwigd op het Nationaal Autosport MOnuMENT in Zandvoort.

Tekst: René de Boer (Twitter: @renedeboer)
Foto's: PR

Bij zijn deelname in Fuji vormt Van der Zande bij Vector Sport een trio met de Fransman Sébastien Bourdais, met wie hij het hele seizoen ook samen rijdt in het Noord-Amerikaanse IMSA WeatherTech SportsCar Championship, en de Ier Ryan Cullen. Van der Zande kreeg van Cadillac Racing en Chip Ganassi Racing toestemming om aan de WEC-race op Fuji deel te nemen.

Teambaas Gary Holland van Vector Sport ziet de samenwerking met Van der Zande optimistisch in: "We zijn er volledig van overtuigd dat hij extreem goed bij Vector Sport past, niet in de laatste plaats vanwege zijn nauwe werkrelatie met Séb (Bourdais, red.) en zijn kennis van de baan en de Oreca 07."

220816 WEC Vector LMP2

Van der Zande kent het circuit van Fuji vanwege een Super Formula-test. "Vanwege de pandemie in de afgelopen jaren heb ik er echter nooit kunnen racen. Ik heb er wel goede herinneringen aan en kijk ernaar uit om met Vector Sport in Japan te zijn", zegt hij. "Met Séb heb ik dit jaar een heel goede samenwerking opgebouwd. Hij is heel gedetailleerd in de afstelling, terwijl ik wat meer 'plug and play' ben, om het zo maar eens te zeggen, dus ik hoop dat het makkelijk is om in de Vector-LMP2 te stappen. De Oreca is een beproefde auto, de beste LMP2 die er is, ik vind hem goed en makkelijk te besturen. Séb en ik zitten op één lijn over welke afstelling we willen en ik hoor dat Ryan er ook ongeveer zo over denkt, dus ik kijk ernaar uit."

Eerder al werd bekend dat ARC Bratislava de trip naar Fuji niet zal maken vanwege logistieke problemen. Dat betekent dat Tijmen van der Helm in Japan ontbreekt, evenals Bent Viscaal, die eerder dit seizoen ook voor het team van Miro Konopka uitkwam. Robin Frijns staat wel regulier aan de start met de LMP2 van WRT, samen met Sean Gelael en Dries Vanthoor, die zoals gemeld René Rast vervangt.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet