Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
VLN

VLN: Prachtige zege voor Paul Harkema/Tobias Müller in Cup 2 klasse op de Nürburgring

Het team van Black Falcon was afgelopen weekend voor de eerste maal dit seizoen op twee fronten actief, zowel op de Nürburgring als Oschersleben. Op de Nürburgring zegevierde het team met de combinatie Paul Harkema/Tobias Müller in de Porsche Endurance Trophy Nürburgring(PETN) en behaalde in de CUP2-klasse een dubbeloverwinning en een tweede plek in de SP10 (GT4 klasse) In Oschersleben behaalde het team direct een podiumklassering in het Trophy klassement van de GT4-klasse.

2022 Harkema 1 Prachtig moment voor Paul Harkema die als winnaar over de streep gaat.

Aangeleverd bericht
Foto's PR

Prachtige zege voor Paul Harkema/Tobias Müller in Cup 2 klasse op de Nürburgring
De tweede NLS-wedstrijd werd vanwege de weersomstandigheden veertien dagen geleden afgelast. Na een tweede plek bij de NLS-seizoensopener vierde het Black Falcon Team Identica in de Cup 2 klasse (PETN) haar eerste seizoensoverwinning. De combinatie Paul Harkema/Tobias Müller beleefde een moeilijke kwalificatie zonder vrije ronde in hun klasse en moesten vanaf P4 vertrekken. Paul Harkema, die de start voor zijn rekening nam wist in de eerste ronde al twee posities goed te maken en opende de jacht op de leiders.

Om taktische redenen besloot het team voor een vroege stop die de IDENTICA-Porsche 911 GT3 Cup in een perfecte uitgangspositie voor het verdere wedstrijdverloop manoeuvreerde. Na een sterke dubbelstint van Müller stapte Harkema opnieuw in de cockpit en reed met meer dan een minuut voorsprong als winnaar in de Cup2 klasse over de finish.

2022 Harkema
De concurrentie had het nakijken ditmaal.

In het AM-klassement van de Cup2-klasse vierde het team van Black Falcon haar tweede achtereenvolgende dubbeloverwinning. Evenals bij de eerste NLS-race leverden de beide Black Falcon 992 GT 3 Cup Porsches een spannend duel voor de dagoverwinning. Aan het stuur van startnr. 103 wisselden Peter Ludwig, Noah Nagelsdiek en Maik Rosenberg elkaar af. De zusterauto met startnr. 104 werd door Ben Bünnagel, Mustafa Mehmet en Carlos Rivas bemand.

Gedurende het verloop van de vieruursrace wisten beide teams van de concurrentie in het AM-klassement afstand te nemen en wisselden zowel bij de reguliere stops als op de baan meermaals van positie. Op het einde beschikten Ludwig, Nagelsdiesk en Rosenberg over een kleine voorsprong op Bünnagel, Mehmet en Rivas. Het betekende hun allereerste overwinning in het AM-klassement van de Porsche Endurance Trophy Nürburgring.

Black Falcon Team TEXTAR na vreemd voorval tweede in de SP 10 klasse
Black Falcon Team TEXTAR had in de SP10 klasse voor GT4 auto's een Porsche Cayman GT4 RS Clubsport ingeschreven. Aan het stuur van startnummer 161 wisselden de SP10-klassewinnaars uit NLS1 (Marco Müller, Carsten Palluth, Tobias Wahl) elkaar af. Het team lag in kansrijke positie toen een vreemd voorval tijdens de eerste pitstop een tweede seizoensoverwinning verijdelde.

Een deelnemer uit een andere klasse die tegelijk met de #161 in de pits was vernielde in de naburige pitbox bij het verlaten waardoor de benzinepomp van de Black Falcon automatisch werd uitgeschakeld. Om nog meer tijdverlies te voorkomen stuurde het team de TEXTAR Cayman met minder brandstof dan gepland terug de baan op. Kort voor het einde van de wedstrijd moest het team voor een extra stop naar binnen en viel daardoor naar de tweede plek terug.

2022 Porsche 161
Een vreemd incident in de pitlane kostte de #161 de zege in hun klasse.

Timo Frings van Black Falcon: "Wij hebben een succesvol weekend achter ons. In de NLS hebben wij bijna een perfect resultaat behaald. Een groot compliment voor het gehele team. Onze rijders hebben foutloos gereden en de strategie-afdeling heeft de auto's door clevere tactische beslissingen in een zeer goede positie gebracht. Met de drie Cup-auto's hebben wij niet alleen een overwinning in de Cup 2-klasse behaald maar ook nog eens een dubbeloverwinning in het AM-klassement maar ook nog eens het best mogelijke resultaat binnengehaald. Met de Cayman hadden wij zonder het tankstop incident de tweede klasse-overwinning in de SP10-klasse kunnen vieren. Ik ben trots op het gehele team!"
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet