Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
ESports

Esports: Sebastian Job en Zac Campbell winnen op Interlagos in de Porsche Tag Heuer Esports Supercup

Zac Campbell behaalde afgelopen zaterdagavond zijn allereerste overwinning in de Porsche TAG Heuer Esports Supercup. Op het 4.309 km lange GP circuit van Interlagos versloeg de Amerikaan, uitkomend voor het VRS Team, Kevin Ellis Jr. (Apex Racing Team) en de nieuwe leider in de tussenstand, Diogo C. Pinto (ESP/Team Redline) in de allerlaatste ronde. Voorafgaande aan de hoofdrace schreef de Brit Sebastian Job de Sprintwedstrijd op het Autodromo José Carlos Pace in de buitenwijken van Sao Paulo op zijn naam. All deelnemers maken in deze internationale esports merkencup op het iRacing platform gebruik van de 375 pk (510 pk) sterke Porsche 911 GT3 Cup In het vierde seizoen van de PESC is deze auto gebaseerd op de het 992-model van de laatste generatie.

2022 Start

Tekst: Willem J. Staat
Foto's Porsche

Sebastian Job en Zac Campbell winnen op Interlagos in de Porsche Tag Heuer Esports Supercup
In de 10 ronden durende Sprint van de PESC was Sebastian Job niet te stuiten. De kampioen uit het 2020 seizoen kwalificeerde zich op pole en wist deze in een overwinning te verzilveren. De Britse Simracer die van het Red Bull Esports team deel uitmaakt wist direct na de start een kleine voorsprong op te bouwen maar kwam onder druk te staan van Jamie Fluke (GB/Apex Racing Team), Salva Talens (E/MSI eSports) en Zac Campbell in zijn slipstream. Op de vraag wie als achtste zou eindigen was net zo spannend als de situatie voorin. Uiteindelijk versloeg Diogo C. Pinto de Franse Coanda-coureur Jeremy Bouteloup, die als leider in de tussenstand van het kampioenschap naar het virtuele Sao Paulo was afgereisd. Voorafgaande aan de derde wedstrijd bezette Pinto de tweede plek in de tussenstand.

Vanaf pole begon de Spanjaard aan de hoofdwedstrijd maar was niet in staat om zijn achtervolgers op afstand te houden. In de vijfde ronde moest hij de kop aan Kevin Ellis Jr. afstaan en werd vervolgens door de Australiër Dayne Warren(Coanda Simsport) en Zac Campbell gepasseerd. Het gevecht om de kop duurde tot de 12e ronde toen Warren de koppositie innam. Vier ronden later nam Ellis deze positie over. Campbell wachtte werkelijk tot de allerlaatste ronde om de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Hij passeerde Ellis in het zicht van de finish en behaalde zijn allereerste PESC-overwinning. Pinto profiteerde van een "drive-through" die Warren kreeg opgelegd en erfde P3. Daarachter volgden Talens en de Turkse ex-Porsche Junior Ayhancan Güven, Jeremy Bouteloup, Sebastian Job en Jamie Fluke. Cooper Webster (Red Bull Racing Esports) was met een negende plek andermaal de beste rookie.

2022 Pinto Start

Na 1/3e van de 10 Porsche Tag Heuer Esports Supercup bezet Diogo C.Pinto in de tussenstand van het kampioenschap de eerste plek terwijl Jeremy Bouteloup achter Ayhancan Güven naar de tweede plek is teruggevallen.

Emily "Emree"Jones wint All Stars in Brazilië
In de All Star competitie won Tyson "Quirkitized" Meier de openingswedstrijd op Interlagos. In het bijprogramma van de PESC strijden de contentmakers uit de esports scene tegen elkaar. Meier was in zijn digitale Porsche 911 GT3 Cup vanaf pole gestart. Borja Zazo eindigde als tweede gevolgd door Xabier "Heikki360ES" Sanchez, Matt Malone en Indycar-coureur Tony Kanaan in een twaalf ronden lang durend gevecht. De laatst genoemde drie vochten naast elkaar om P3 waar bij Malone als winnaar uit de strijd kwam.

Naar aanleiding van de wedstrijduitslag werd er voor de tweede wedstrijd gebruik gemaakt van een omgekeerde startgrid. Hier gng de overwinning naar Emily "Emree" Jones die zich vanaf P8 door het veld wist te banen. In de vijfde ronde passeerde de All Stars titelverdedigster Dan "Suzuki" Sosulski. Vijf ronden later was Jaroslav "Jardier" Honzik aan de beurt. Vanaf een laatste startplek leverde Tyson Meier een ambitieuze inhaaljacht die hem achter Honzik, Suzuki en Borja Zazo een vijfde plek opleverde. Deze uitslag leverde Tyson "Quirkitized" Meier een eerste plek in de tussenstand van het kampioenschap op. Achter hem volgen Jones en Zazo.

R4 vindt plaats op "The Home of British Motor Racing"
De vierde ronde van de Porsche Tag Heuer Esports Supercup vindt over 14 dagen op het 5,891 km lange GP circuit van Silverstone plaats. De wedstrijden bestaan uit een 7 ronden tellende sprintrace en een hoofdwedstrijd over de dubbele afstand. Vorig jaar ging de overwinning in de eerste wedstrijd naar Mitchell De Jong(Virtual Racing School) terwijl Sebastian Job (Red Bull Racing Esports) de hoofdwedstrijd op zijn naam wist te schrijven. In het bijprogramma verschijnen de contentmakers met een Porsche 718 Cayman Clubsport GT4 aan de start.


2022 Sebastian Job

Uitslag
Interlagos, sprint race
1. Sebastian Job (Red Bull Racing eSports)
2. Jamie Fluke (GB/Apex Racing Team)
3. Salva Talens (E/MSI eSports)
4. Zac Campbell (USA/VRS)
5. Dayne Warren (AUS/Coanda)

Interlagos, hoofdwedstrijd
1. Zac Campbell (USA/VRS)
2. Kevin Ellis (GB/Apex Racing Team)
3. Diogo C. Pinto (P/Team Redline)
4. Salva Talens (E/MSI eSports)
5. Ayhancan Güven (TR/Coanda)

2022 Pinto Ellis

Puntenstand
1. Diogo C. Pinto (P/Team Redline), 155 punten
2. Jeremy Bouteloup (F/Coanda), 151 punten
3. Ayhancan Güven (TR/Coanda), 148 punten
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet