DNRT: Formule Gloria, it’s all in the family

Technisch goed
Welke bril Etman ook opzet, zijn enthousiasme wordt er niet minder om. Allereerst als mede-initiator en man achter Racing Concepts. “Het is allemaal uitstekend verlopen. Spannende races en ondanks de strijd zeer beperkte schade. Inclusief de voorafgaande tests en trainingen is ook het aantal technische problemen minimaal geweest. De auto’s hebben het goed gehouden, dik tevreden dus.” Ook de samenstelling van het deelnemersveld voldeed aan zijn verwachtingen. “Het huurconcept zorgt ervoor dat karters tegen lage kosten instappen. Ook zie je rijders die het altijd als droom hebben gehad om een keer in een formulewagen te racen. Omdat je de auto in principe per race kunt huren is dat bij ons mogelijk. Er zijn er echter die het zo leuk vonden dat ze volgende keer weer meedoen. Andere rijders hebben bij het begin van het seizoen de auto al voor alle races vastgelegd. Voor de volgende race moeten belangstellenden er snel bij zijn want het aantal beschikbare auto’s is nog maar zeer beperkt.”

Vader en zoons
Etman reed zelf ook mee. “Het was mijn eerste keer in een formulewagen maar het is zo leuk dat ik meteen een cursus ben gaan doen en er volgende keer weer bij ben. Je kunt zo extreem laat remmen dat je de eerste ronden denkt dat je er steeds afvliegt. Met mijn toerwagenervaring ben ik dat niet gewend. Daar zie je het verschil met die jonge karters, die zijn dat wel gewend en rijden je in het begin zo voorbij.” De familie Etman was in het veld goed vertegenwoordigd. Naast vader Leo kwamen ook zijn zoons Sander (25) en Nick (21) in actie. “Het is heel speciaal om je zoons te begeleiden en daarnaast tegen ze te racen. We hebben in de BMW E30 tegen elkaar gereden en in de SEAT Endurance Cup samen. Ik zeg altijd maar zo als ik tegen ze rijd verlies ik als ik met ze rijd win ik. Sander heeft al een keer de E30-klasse gewonnen en samen hebben we in de SEAT vorig jaar in Assen de eerste plaats gehaald en waren tweede in de 24-uur van Oschersleben.”
Buitenspelen
Ook vanwege een andere gebeurtenis zal de familie Etman het eerste weekend van de Formule Gloria niet snel vergeten. Leo en Annette waren 30 jaar getrouwd en vierden dat met taart op het circuit. “Wat wil je nog meer, op je trouwdag mogen buitenspelen met auto’s, dat is toch wel speciaal. Sinds ik een jaar of drie geleden zakelijk bij de racerij betrokken ben gaat Annette regelmatig mee en heeft het dan prima naar haar zin. Behalve de taart met raceauto’s zijn we ’s avonds nog met de kinderen uit eten geweest, verder geen grote feesten of zo.”

Volgende race
Het volgende raceweekend van de Formule Gloria vindt plaats op 19 en 20 mei. Na de laatste testdagen staat nu al vast dat er dan weer een tweetal nieuwe rijders in de klasse hun eerste formulewagenervaring gaat opdoen. Etman is er klaar voor en kijkt nu al uit naar de tweede confrontatie.
Kalender Formule Gloria
19-20 mei, Circuit Park Zandvoort
09-10 juni, Circuit Park Zandvoort
07-08 juli, Circuit Zolder