V8 Supercars: Zegereeks SVG beëindigd. Doorbraak Walkinshaw Andretti United op Symmons Plains

Het prachtige Tasmaanse landschap.
Mostert dominant
De herstructurering bij Walkinshaw Andretti United die vorig jaar werd ingezet lijkt tot resultaat te leiden. Vanaf pole was Chaz Mostert met de WAU Andretti Holden een klasse apart voor het team van Michael Andretti en Zak Brown. Chaz reed vrijwel onbedreigd 44 ronden aan de leiding en behaalde vanaf de eerste startrij zijn eerste overwinning sinds 2019. Direct bij de start nam Mostert de leiding gevolgd door de Tickford Mustang van Waters, De Pasquale en de jeugdige privateer Zane Goddard die met een vierde startplek zijn beste kwalificatie ooit had. Goddard zou de wedstrijd als zevende beëindigen en was met het resultaat meer dan tevreden. In de zevende ronde ging hij voor zijn verplichte stop naar binnen en kwam achter SVG terug de baan op.
Mostert liet in de 13e ronde zijn banden verwisselen en kwam met een voorsprong van 2.5 secs. terug de baan op. In de 38e ronde beschikte Mostert over een voorsprong van meer dan 10 secs. op Cameron(Cam) Waters maar laatstgenoemde begon de trein van achtervolgers bestaande uit de Shell V Power Mustangs en Red Bull Holdens behoorlijk op te houden.
Close racen en veel competitie in de Supercars.
In de 42e ronde ging Anton De Pasquale met een magistrale move aan de Tickford Mustang voorbij en een ronde later passeerde ook Will Davison. Voor de tweede maal binnen een dag verloor Waters een podiumpositie. Ook moest SVG in de allerlaatste ronde zijn teamgenoot Whincup laten gaan. Zowel de teams van WAU en beklaagden zich over de overmacht van T8 Red Bull Ampol. Er moet meer gelijkheid tussen de auto's komen. De laatste twee wedstrijden lieten zien dat SVG niet onoverwinnelijk is en dat Cameron Waters het gewoon niet helemaal voor elkaar heeft. Tweemaal in de slotfase een podiumplek verliezen betekent dat je het als team of als rijder niet helemaal voor elkaar hebt. Er werd zelfs op een meeting met de Supercars organisatie aangedrongen. De resultaten van de laatste twee wedstrijden laten anders zien.
Anton de Pasquale: " Met ons beiden op het podium is dit een prachtig resultaat voor het team. Onze auto's voelen nu beter aan dan in de eerste twee wedstrijden. Ik denk dat we nu wel de aansluiting gevonden hebben en wij kijken nu met vertrouwen naar de volgende banen tegemoet waar we altijd succes gehad hebben."
Will Davison: "Een enorm spannende wedstrijd die 15 ronden voor het einde tot leven kwam. En met balans van mijn auto voelde ik mij tijdens de laatste stint geheel op mijn gemak. En hoewel we vroeg naar binnen gingen bleven de banden het goed doen. Dit gaf mij de kans om Waters laat in de wedstrijd te passeren. Het was fantastisch om met Anton in de slotfase samen te werken en de auto's met een goed resultaat voor dit team naar huis te rijden.
Een overwinning voor De Pasquale zal niet lang meer op zich laten wachten. Daar zijn wij van overtuigd.