Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Clio Cup

Clio Cup: Tim Buijs rijdt onbedreigd naar de overwinning

480_buys

In de nieuwe Clio Cup heeft Tim Buijs ogenschijnlijk eenvoudig de overwinning behaald. Vanaf poleposition kon hij niet bijzonder ver uitlopen, maar wel ver genoeg om de overwinning niet in gevaar te laten komen. Daarachter hield Pim van Riet Paul Vahstal achter zich, waarmee het podium gevuld was.


Tekst: Daan Jeuken

De start van de race verloopt opvallend rustig, Tim Buijs en Pim van Riet behouden hun positie, Benno van Ree – in de opwarmronde nog gespind – passeert nummer drie Paul Vahstal. In de volgende ronde pakt Vahstal zijn oorspronkelijke startplek weer terug. Van Ree verliest daarbij echter meer posities en valt terug naar de achtste plek. Sylvester van Heijningen heeft een moeilijke openingsfase, hij spint zowel bij de start als in de tweede ronde. Ruud Steenmetz (gespind) en Addie van de Ven (in de pits) overleven eveneens de openingsfase.

Terwijl de top drie zich los maakt van het veld, volgt daarachter een lange trein Clio’s die ontaard in een groot aantal tweedstrijden. Melvin de Groot voelt op plaats vier constant de druk van Hoevert Vos en De Groot moet bijna continu verdedigende lijnen rijden. Daarachter rijdt Michael Bleekemolen, met Frank Wilschut op zijn bumper en daar weer achter is Benno van Ree in een duel verwikkeld met Piet de Gier. Achter De Gier doen Marcel Duits en Martin de Kleijn het met elkaar, Wilko Bekker is de laatste in de Clio-colonne.

Ondanks de minimale onderlinge afstanden vervolgt de race zich echter behoorlijk lauw en is er nauwelijks iemand op een inhaalpoging te betrappen. Ook aan kop zijn de eerste drie aan elkaar gewaagd, maar omdat de verschillen zo klein zijn lijkt ook inhalen schier onmogelijk. Pas in de laatste drie ronden brandt het gevecht los; Piet de Gier en Marcel Duits passeren Benno van Ree, die vervolgens Duits weer terugpakt. In de allerlaatste ronde vinden er dan toch nog de nodige positiewisselingen plaats; Hoevert Vos weet Melvin de Groot voorbij te streven. Terwijl Benno van Ree oprukt van negen naar zeven, sluit De Gier achter hem aan en schiet Wilschut naast de baan om als dertiende te eindigen.

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet