Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diverse klassen

FIA WTCR: Dubbelslag Thed Björk op Zandvoort


untitled-9091


Tweede FIA WTCR race brengt niet de nodige spanning

Vlak voor de tweede 'Reversed Race' vernamen wij dat de poleposition van Yvan Muller in de derde race vanmiddag van hem is afgenomen vanwege technische onregelmatigheden aan zijn Chinese Lynk & Co wagen. Muller start nu vanaf de 5de plaats. Yann Ehrlacher start de derde race voor het eerst vanaf de eerste plek.
De als tiende gekwalificeerde Esteban Guerrieri mag, vanwege de omgekeerde volgorde van de eerste tien uit de kwalificatie, als eerste starten in deze tweede wedstrijd met naast hem de Volkswagen van Benjamin Leuchter.
Het gaat na de start goed tot aan het Scheivlak, Attila Tassi krijgt een tik van Tom Coronel en ploegt zijn Honda diep en hoog in de grindbak. Gelijk al een safetycarperiode en de wedstrijdleiding gaat het gedrag van Coronel onder de loep nemen. De Cupra-rijder had geen beste start en lag op een laatste plaats, en om voor zijn thuispubliek toch nog wat te laten zien, was dit het laatste wat hij had moeten doen.


untitled-9207

In de vierde ronde volgt de herstart. Guerrieri behoudt de kop voor Leuchter en Kristoffersson. Nicky Catsburg is gestegen naar een vierde plaats. Yvan Muller heeft alle geluk van de wereld, door zijn wagen na een heel stuk rallycrossen in de Arie Luyendijkbocht nog op de baan te houden. Zijn jarenlange ervaring in het ijsracen heeft hem daar waarschijnlijk goed bij geholpen.

Na de middenfase vervalt de wedstrijd weer een beetje in het treintje rijden zoals we dit ook gezien hebben in de eerste race.
    untitled-9219

Behalve Nicky Catsburg op een mooie vierde positie, vallen Niels Langeveld op de 17de plaats en vooral Coronel op de 24ste plek tegen, zonder de stempel te krijgen van de beste stuurlui staan aan wal, hadden we er wat meer van verwacht.

De tweede WTCR-race brengt niet de spanning en de warmte voor de mensen op een fris Zandvoort. Alles blijft hetzelfde. Op naar de afsluitende en hopelijk spannende derde race.

Uitslag race 2:
1. Esteban Guerrieri – Honda
2. Benjamin Leuchter – Volkswagen +0.263
3. Johan Kristoffersson – Volkswagen +0.711
4. Nicky Catsburg – Hyundai +1.659
5. Mikel Azcona – Cupra +2.035
6. Augusto Farfus – Hyundai +2.433
7. Norbert Michelisz – Hyundai +5.379
8. Yann Ehrlacher – Lynk & Co +6.128
9. Yvan Muller - Lynk & Co +7.428
10. Nestor Girolami – Honda +7.781
17. Niels Langeveld – Audi +12. 626
24. Tom Coronel – Cupra +17.978
 
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet