Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
BMW 130i Cup

BMW 130i Cup: Schothorst wint na tijdstraf Van der Ende, Verheul kampioen



Dit onheil van Verheul past natuurlijk helemaal in het straatje van Ricardo van der Ende, maar dan moet deze wel winnen. Van der Ende ligt echter nog achter Coronel. In de laatste ronde wringt Van der Ende zich na een aantal tikken voorbij aan Coronel, die daarop Van der Ende nog een beuk geeft.

De manier waarop dit alles gebeurde verdiende alles behalve een schoonheidsprijs en kreeg dus ook een staartje in de vorm van een tijdstraf voor zowel Van der Ende als Coronel. Ricardo van der Ende stond dus als winnaar op het podium, maar werd achteraf als elfde geklasseerd. Coronel viel uit en dus had de tijdstraf voor hem verder geen consequenties.

Bas Schothorst kreeg zodoende zijn tweede zege dit seizoen in de schoot geworpen, Jan Joris Verheul werd tweede en kampioen.Allard Kalff stond niet op het podium, maar werd toch derde.

Van der Ende kan uiteindelijk nog leven met de nederlaag. “We zijn in ieder geval strijdend ten onder gegaan. We waren de snelsten op de baan, maar kwamen net te kort voor de titel. Ik kon vandaag niets doen dan de anderen ophouden en hopen op een groot gevecht. Dat kwam er, ze schreeuwden over de radio zelfs even dat ik even virtueel kampioen was, maar Jan Joris kwam goed terug. Hij is een waardig kampioen.”

Het laatste woord is uiteraard aan de kampioen. “Het was een hectische race. Ricardo heeft het slim gedaan, maar ik ga natuurlijk geen gekke dingen doen, zoals aanvallen en voor hem rijden. Totdat ik echter terugviel, toen gebeurde er ineens van alles. Ik kwam tot achter Ardi terecht, maar ik kon hem weer voorbij en later ook Michael en Allard nog. En dat met een schots en scheve sporing! Het was een erg mooi seizoen.”

Uitslag race 2 BenQ-Siemens BMW 130i Cup,
Finaleraces, Circuit Park Zandvoort, zondag 29 oktober 2006
1. Bas Schothorst, 12 ronden in 24.03.862
2. Jan Joris Verheul, op 0.289
3. Allard Kalff, op 1.735
4. Michael Bleekemolen, op 2.076
5. Rory Bertram, op 2.835
6. Patrick Dirks, op 4.633
7. Dillon Koster, op 8.140
8. Berend Gesman, op 13.658
9. Willem Cornelissen, op 14.969
10. Ardi van der Hoek, op 19.831
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet