GT: Renger van der Zande en Nicky Catsburg aan de start in sterk bezette FIA GT World Cup Macau

Renger van der Zande vorig jaar in actie in Macau
Met Renger van der Zande, die wederom zal uitkomen voor het team Mercedes-AMG Driving Academy, ditmaal met de Mercedes-AMG GT3, en Nicky Catsburg, rijdend voor ROWE Racing met een BMW M6, staan er twee landgenoten op de inschrijflijst van de FIA GT World Cup in Macau, die van 17 tot en met 20 november aanstaande verreden wordt. In totaal staan er 22 rijders op de lijst, met nog twee in te vullen plaatsen. Op het programma staan een kwalificatierace van twaalf ronden en de hoofdwedstrijd over 18 ronden op het roemruchte Guia-circuit, waarbij ongetwijfeld aardig wat tijd achter de safety-car zal worden doorgebracht.
Tekst: René de Boer (Twitter: @renedeboer)
Foto: PR
De FIA GT World Cup is ontstaan uit de Macau GT Cup, die binnen enkele jaren internationaal steeds meer aanzien kreeg. Met de World Cup-status van de FIA, die vorig jaar voor het eerst werd toegekend, ging een lang gekoesterde wens van Christian Schacht, de voorzitter van de GT-commissie van de FIA, in vervulling. "Eigenlijk had het in 2014 al moeten gebeuren, maar toen lukte het om allerlei uiteenlopende redenen nog niet. Goed dat we het in ieder geval nu voor elkaar hebben", verklaarde Schacht vorig jaar in Macau tegenover AUTOSPORT.NL.
Anders dan in de reguliere GT-races is er in Macau geen sprake van rijderswissels: er wordt gereden volgens het principe: één rijder, één auto. Jammer is wel, maar dat was vorig jaar al te voorzien, dat het evenement opnieuw samenvalt met de seizoensfinale van het FIA WEC in Bahrain, zodat de GT-rijders vanuit die categorie – toch ook bepaald niet de minsten – in Macau op het appèl ontbreken. Niettemin is er voldoende kwaliteit in het veld aanwezig, met officiële fabrieksdeelname van Audi, Lamborghini, Mercedes-AMG en Porsche.
Het veld wordt aangevoerd door titelverdediger Maro Engel, wiens Mercedes-AMG GT3 het startnummer 1 draagt. Opnieuw wordt de Duitser gesecondeerd door Renger van der Zande, de combinatie van de twee is inmiddels een beproefd concept. Audi is vertegenwoordigd met het Audi Sport Team WRT, dat onze zuiderbuur Laurens Vanthoor en de Italiaan Edoardo Mortara aan de start brengt. Voor Mortara, die in Macau twee jaar op rij de Formule 3-race won en in 2013 de GT Cup op zijn naam schreef, zou het wel eens zijn laatste optreden in Audi-kleuren kunnen zijn, want de geruchten dat hij voor volgend jaar al een contract met Mercedes op zak heeft, worden steeds luider. Lamborghini brengt de Italiaan Mirko Bortolotti en de Portugees André Couto in het strijdperk, de Huracans van beide worden ingezet door FFF Racing. De fabrieksinzet van Porsche, met twee 997 GT3R's, wordt verzorgd door Manthey Racing met coureurs Earl Bamber, enkele jaren geleden winnaar van een Porsche Carrera Cup Asia-race in Macau, en de Fransman Kévin Estre.
Zonder fabriekssteun, maar niet minder prominent, zijn de inschrijvingen van Nicky Catsburg als enige BMW-vertegenwoordiger, het team Absolute Racing met een Bentley voor Hong-Kong-Chinees Adderly Fong en een Audi voor Cheng Congfu, het team Audi Hong Kong met een R8 voor Marcy Lee, Modena Engineering met een BMW Z4 voor de Australiër Ricky Capo, het D2 Racing Team met een Mercedes-AMG GT3 voor Kuo Hsin Kuo uit Taiwan, het Duitse Team HCB Rutronik Racing met twee Audi R8's voor Fabian Plentz en Tommy Tulpe, Sprit of Race SA met een Ferrari 488 voor Pasin Lathouras uit Thailand, Porsches van Modena Motorsports voor John Shen, Craft Bamboo Racing voor Richard Lyons en Darryl O'Young en Gruppe M Racing voor Philip Ma, plus Hub Auto Racing met een Ferrari 488 voor de Japanner Hiroki Yoshimoto. 'TBA's' zijn er nog van Phoenix Racing met een Audi R8 en het Spirit Z Racing Team met een Nissan GT-R.