Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula 4

F4NEZ: Nederlanders domineren kwalificatie in Moskou

verschoor moskou q

Met Richard Verschoor op poleposition en Jarno Opmeer kort daarachter hebben de Nederlanders op de Moskou Raceway de kwalificatie geheel naar hun hand gezet. De Fin Tuomas Haapalainen had bijna twee seconden langer nodig om een ronde over de Russische baan te voltooien en is daarmee de beste van de rest.

Tekst: Marco Antheunisse
Foto: SMP NEZ F4

De tien Russen kunnen hun thuisvoordeel niet benutten, op de vijfde positie is Nerses Isaakyan de snelste. Met zijn snelste ronde van 1:59.175 levert Isaakyan ruim twee seconden in op Verschoor, die op de Moskou Raceway duidelijk prima in zijn element is. Na zijn hattrick bij zijn vorige bezoek aan Moskou vorige maand is de Red Bull Junior vast van plan zijn topprestatie dit weekend te herhalen.

Race 1 wordt vandaag gereden, morgen staan race 2 en 3 op het programma. Na een fantastische start van het seizoen waarin Jarno Opmeer een mooie voorsprong in het klassement opbouwde, loopt Richard Verschoor nu in ras tempo in. Op dit moment heeft Opmeer een voorsprong van 31 punten.

Uitslag kwalificatie SMP NEZ F4
zaterdag 20 augustus 2016, Moskou Raceway
1. Richard Verschoor, 1:57.048
2. Jarno Opmeer +0.665
3. Tuomas Haapalainen (Fin) +1.831
4. Xavier Lloveras (Spa) +1.937
5. Nerses Isaakyan (Rus) +2.127
6. Aleksey Korneev (Rus) +2.142
7. Roope Markkanen (Fin) +2.202
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet