Sportscars: Mathéo Tuscher vervangt Daniel Abt bij Rebellion Racing

Rebellion Racing zal met een gewijzigde rijdersbezetting deelnemen aan de FIA WEC races in Shanghai en Bahrein. Het Zwitserse team maakte vanavond bekend dat de Zwitserse GP3-coureur Mathéo Tuscher de plaats van de Duitser Daniel Abt zal innemen op de Rebellion R-One AER. Tuscher wordt in China en Bahrein de teamgenoot van Dominik Kraihamer en Alexandre Imperatori.De rijdersbezetting op de andere auto van het team blijft ongewijzigd.
Tekst: Marcel ten Caat (Twitter: @marceltencaat)
Foto: PR
Rebellion Racing gaat met nog twee races te gaan aan de leiding van de FIA Endurance Trophy voor privé LMP1 teams, terwijl Rebellion Racing-coureurs Nicolas Prost en Mathias Beche de eerste plaats bij de coureurs stevig in handen hebben. Abt neemt voortijdig afscheid van het Zwitserse team, volgens het persbericht van Rebellion Racing om zich te focussen op het FIA Formule E kampioenschap dat afgelopen weekeinde in Beijing van start ging.
Zijn vervanger Mathéo Tuscher zal op het Shanghai International Circuit zijn debuut in een Le Mans Prototype maken. Tuscher won in 2011 het Formula Pilota China kampioenschap in zijn eerste seizoen in de autosport en werd in 2012 tweede in de FIA Formule 2, met twee overwinningen. De afgelopen twee seizoenen reed de Zwitserse coureur voor Jenzer Motorsport in de GP3 Series, waar een tweede plaats in Spanje in 2014 zijn beste resultaat tot nu toe was. Met nog vier races te gaan dit seizoen staat Tuscher twaalfde in het kampioenschap.
Tuscher zelf was vanzelfsprekend zeer te spreken over zijn aanstaande FIA WEC-debuut. "Ik voel me zeer vereerd om de twee resterende FIA WEC races in 2015 voor Rebellion Racing te kunnen rijden. Al zolang ik me kan herinneren heeft het langeafstandsracen mijn interesse en ik heb echt bewondering voor het feit dat Rebellion Racing als een Zwitsers privé team het zo goed doet op eeen sterk internationaal platform. Het gaat mijn eerste ervaring zijn met zo'n auto en ik heb er een hoop respect voor. Pitstops gaan ook een nieuwe ervaring voor me zijn, net als het verkeer met auto's op verschillende snelheden," aldus Tuscher.
Voor de 18-jarige Tuscher is Shanghai geen onbekend circuit. Op Bahrein heeft de uit Noville afkomstige Zwitser echter nog nooit gereden.