Formule 1: Vettel wint onbedreigd, Verstappen van ronde achterstand naar p8
Mafkees op de baan
Precies op het moment dat Verstappen in de pits stopt, komt de safetycar weer de baan op. Er loopt namelijk een mafkees over de baan – levensgevaarlijk. De man gaat ook direct weer over de vangrail, het is een groot mysterie wat die daar doet.
Omdat op het moment dat de safetycar de baan wordt opgestuurd iedereen al langzaam moet rijden, valt Verstappen slechts terug naar de twaalfde plaats. Nasr en Button weerhouden de Nederlander nog van punten – wie had dat na de eerste ronde gedacht.
De mannen vooraan hebben door deze safetycar wederom een gratis pitstop en wederom verliest Kvyat, die net iets eerder was gestopt. Hij is nu zesde, achter Bottas.
Verstappen in de punten
Na de herstart is het in het middenveld een drukke bedoeling. De Manors rijden nog in de weg, terwijl er overal gevochten wordt. Max Verstappen gaat in de aanval bij Nasr en pakt de elfde plek. Daarvoor strijdt Button met Maldonado, maar Button lijkt vandaag gefrustreerd en rijdt op de achterkant van de Lotus. Button moet de pits in voor een nieuwe neus, Verstappen krijgt de tiende plek. Vervolgens rijdt Max naar Maldonado, gaat bij hem ook direct in de aanval en hij pakt de negende plek. Verstappens teamgenoot Sainz doet het overigens net zo goed, die rijdt in het kielzog van Verstappen al dezelfde mensen voorbij.
Verstappen is wederom de snelste man op de baan en hij rijdt het gat naar Grosjean snel dicht. Daar aangesloten kan hij er niet meteen langs en dat geeft Sainz ook de kans om weer aan te sluiten. Achter Grosjean krijgt Verstappen misschien een kleine déjà vu van Monaco. Toen eindigde Verstappen met een flinke klapper in de banden, nu gaat hij netjes voorbij Grosjean. Sainz volgt wederom spoedig, wat de Toro Rosso's op 8 en 9 brengt.
Sergio Perez rijdt vijf tellen voor Verstappen; dat heeft hij in vier ronden dichtgereden. Daar aangekomen kan hij echter niet meteen in de aanval en wederom geeft dat Sainz de kans om weer aan te haken. Perez weet Verstappen op de belangrijkste plekken steeds op veilige afstand te houden en dus komt de Nederlander maar niet tot een aanval.
Vettel wint onbedreigd
Sebastian Vettel is op zijn best als hij aan de leiding ligt en dat onderschrijft hij vandaag weer. De Ferrari-coureur houdt Ricciardo de hele race op veilige afstand en kan zo onbedreigd zijn derde zege van het jaar binnen hengelen. Ricciardo deed ook niets fout en behoudt net zo degelijk zijn de tweede plek. Räikkönen was vandaag wederom niet opgewassen tegen zijn teamgenoot en moet genoegen nemen met de derde plaats.
Nico Rosberg was vandaag onzichtbaar en kan met 12 punten niet optimaal profiteren van de uitvalbeurt van Hamilton. Bottas en Kvyat eindigen achter hem.

Verstappen laat Sainz niet voorbij
Max Verstappen komt Perez niet voorbij en dus zou je denken dat hij gewoon als achtste zal finishen. Verstappen krijgt echter over de boardradio te horen dat hij zijn teamgenoot voorbij moet laten. "Nee!", roept Max over de radio, waarna hem wederom wordt opgedragen de plaats op te geven. Verstappen is echter eigenwijs en rijdt gewoon als achtste over de finish. Die heeft wat uit te leggen als hij terug is in de pits.
Het laatste puntje gaat naar Felipe Nasr, hij weet twee ronden voor het einde Grosjean te verschalken, die helemaal door zijn banden heen was.
Een van Vettels beste
Sebastian Vettel won alweer voor de vierde keer in Singapore. "Het was misschien wel een van mijn beste races ja. Het was behoorlijk intens, gelukkig konden we met de safetycar even ademhalen. Er was continu druk van achteren, Daniel was zuinig op zijn banden, maar ik kon hem net ver genoeg weg houden. Het was een geweldige dag, een geweldig weekend. Gisteren voelde de auto fantastisch en vandaag was hetzelfde verhaal."
Ricciardo kon niets
Ricciardo kon vandaag op de baan niets uitrichten bij Vettel en strategisch was er ook niets mogelijk. "De safetycar kwam op cruciale momenten de baan op. Ik wilde een undercut proberen, maar dat was dus niet mogelijk helaas. Toch zijn we hier wel tevreden over, we wisten dat we hier kans maakten en die kans hebben we gegrepen."
Räikkönen had het niet
Kimi Räikkönen is nooit tevreden als hij niet wint, zeker niet als zijn teamgenoot dat dan wel doet. "Gisteren was ik om onduidelijke reden niet snel en vandaag was het hetzelfde liedje. Ik weet niet waar het aan lag; ik kon in het begin steeds wel bijblijven, maar als dan mijn banden terugvielen was het afgelopen. Voor het team is p1 en p3 wel erg goed."
Uitslag Grand Prix Singapore
1. Sebastian Vettel, 61 ronden
2. Daniel Ricciardo, op 1.478
3. Kimi Räikkönen, op 17.154
4. Nico Rosberg, op 24.720
5. Valtteri Bottas, op 34.204
6. Daniil Kvyat, op 35.508
7. Sergio Perez, op 50.836
8. Max Verstappen, op 51.450
9. Carlos Sainz, op 52.860
10. Felipe Nasr, op 1:30.045
11. Marcus Ericsson, op 1:37.507
12. Pastor Maldonado, op 1:37.718
13. Romain Grosjean, op 1 ronde
14. Alexander Rossi, op 2 ronden
15. Will Stevens, op 2 ronden