Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Hamilton zorgeloos naar zege, Verstappen 8e (en bijna 7e)


Rosberg naar de tweede plek
Van de mannen vooraan is na dertien ronden Nico Rosberg de eerste die stopt. Hij komt vlak voor Perez, die Ricciardo weer heeft ingehaald, de baan op, maar Perez heeft het momentum door Eau Rouge. De Mexicaan zet de aanval in, maar waar Grosjean eerder dezelfde actie geslaagd doorzette, zet Perez niet door. Het betekent dat Rosberg praktisch weer tweede rijdt.

Lewis Hamilton stopt de volgende ronde en na een probleemloze stop blijft hij Rosberg ruimschoots voor. Vettel heeft dan nog de leiding, hij stopt de volgende ronde en komt als zesde, achter Grosjean, weer de baan op. De Mercedessen rijden dus weer aan kop – Hamilton heeft 3,5 seconden voorsprong.

Grosjean ontketend
De Red Bulls dachten op de harde banden snel te zijn, maar dat valt bar tegen. Ricciardo verloor de derde plek al aan Perez, hij verliest nu ook de vierde plaats aan de snelle Romain Grosjean. De Fransman is ook een stuk sneller dan Perez en hij rijdt het gas in een rondje dicht. Zonder DRS was Grosjean al sneller, mét is er voor Perez helemaal geen houden aan. Grosjean rukt op naar de derde plaats en ligt dus op podiumkoers.

Ricciardo valt stil
Daniel Ricciardo won vorig jaar deze Grand Prix, maar dat gaat dit jaar niet gebeuren. Op de vijfde plek valt de Red Bull in de busstop plotseling stil. De auto staat er lullig, maar met een virtuele safetycar kan de auto veilig worden weggeduwd en kan de race weer verder.

In deze fase mogen de auto's allemaal hetzelfde tempo rijden en kan er eigenlijk dus niet veel gebeuren, maar toch weet Rosberg het gat terug te brengen van 3,4 seconden naar 1,8. Reed Rosberg te snel of Hamilton te langzaam? Achter de twee gebeurt ook van alles, want Grosjean, Massa, Räikkönen en Verstappen stoppen.

Daniil Kvyat stopt na 28 ronden vanaf de zesde plaats en hij komt als tiende de baan op, achter Bottas, die tien tellen achter Verstappen rijdt. Op de nieuwe banden gaat de Rus in de aanval en dankzij DRS gaat hij met speels gemak naar p9. Kvyat is twee seconden sneller dan Verstappen, dus dat gat zal ook zo gedicht worden.

Leiders stoppen
Lewis Hamilton heeft zijn voorsprong weer uitgebouwd naar bijna zes seconden, als hij na dertig ronden ook zijn pitstop maakt. De stop is niet erg snel, maar wel degelijk. Rosberg komt de ronde erna, heeft eveneens een degelijke stop, en komt 7,5 seconde achter zijn teamgenoot weer de baan op.

Stopt Vettel nog?
Sebastian Vettel rijdt nog derde, vier seconden voor Grosjean, en zijn tempo is best goed. De vraag is of de Ferrari nog gaat stoppen of niet. Doet hij dat niet, dan moet hij zijn banden goed houden, stopt hij wel, dan zal hij in de slotfase op nieuwe banden nog flink kunnen inhalen.

Verstappen stopt voor derde keer
Max Verstappen rijdt nog negende, maar zijn tempo is niet meer geweldig. Bottas, Ericsson en Nasr achter hem lopen in, al liggen de Saubers nog wel erg ver achter. Toch besluit Toro Rosso verrassend om de Nederlander weer binnen te roepen. Verstappen verliest maar één plek en heeft acht seconden achterstand op Bottas. Mocht er in de slotfase nog iets gebeuren, dan heeft Verstappen nog lekker verse banden. Verstappen is in ieder geval een stuk sneller dan de Williams. Binnen een paar ronden dicht Verstappen het gat en pakt hij de negende plek terug.

Kvyat

Kvyat benut zijn banden
Daniil Kvyat heeft met zijn nieuwe banden het gat naar de mannen voor hem dichtgereden en kan in de slotfase zijn slag slaan. De Rus gaat eerst Räikkönen voorbij, vervolgens moeten ook Massa en Perez eraan geloven. Het brengt de Red Bull-coureur op de vijfde plek.

Vettel gokt en verliest
Sebastian Vettel heeft gekozen om niet meer te stoppen en dat betekent dat hij op oude banden aan de bak moet. Romain Grosjean heeft het gat gedicht en heeft nog vijf ronden om de aanval in te zetten. Ook de Lotus heeft echter het beste van zijn banden gehad en slaagt er de eerste paar ronden niet in om tot een aanval te komen. Vettels gok lijkt dus goed uit te pakken, maar dat doet het niet. Twee ronden voor het einde begeeft de rechter achterband het vlak na Eau Rouge, waardoor de Ferrari nog bijna een hele ronde door moet op drie wielen. Vettel valt helemaal terug: hij heeft gegokt, maar verloren.

Verstappen nét te gretig
Max Verstappen heeft in de allerlaatste ronde het gat naar Kimi Räikkönen gedicht en kan in Les Combes nog in de aanval. De jongeling is de Ferrari voorbij, maar remt vervolgens zo laat dat hij de bocht niet meer haalt. Verstappen houdt zijn Toro Rosso op de baan, maar moet de plaats weer teruggeven aan de Ferrari. Had Verstappen nog een paar ronden extra gehad, dan had hij Räikkönen, Massa en Perez ook nog kunnen pakken.

Hamilton Eau Rouge

Hamilton zorgeloos
Lewis Hamilton heeft ook in de laatste stint het gat naar Rosberg steeds onder controle gehouden. Rosberg mocht wat inlopen, maar kwam nooit echt dichtbij. En dus bouwt Hamilton zijn voorsprong in het kampioenschap uit naar uit 28 punten.

Romain Grosjean is de grote verrassing op het podium en ook Kvyat gooit met p4 weer hoge ogen. Daarachter eindigen Perez, Massa, Räikkönen, Verstappen en Bottas; Ericsson wint dankzij Vettels klapband het laatste puntje.

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet