DSC: Terugblik op een spectaculair weekend Silverstone
Intussen wordt er ook nog een race gehouden op de baan waarin Lex van der Meijden de leiding neemt in de Marcos Mantis+ voor Graham Coomes in de Porsche 911 GT2 en Hans Ambaum in de Dodge Viper SRT-10.
Van Graham Coomes is bekend dat zijn eerste ronden niet de sterkste zijn doordat hij problemen heeft om temperatuur in zijn banden te krijgen. In een verwoede poging toch Ambaum achter zich te houden spint de Brit in ‘Club’ en mag het vanaf de allerlaatste plaats nog eens proberen.
René Snel schuift dan door naar de derde plek in de Porsche 911 GT3RSR tot in de 6e ronde wanneer Snel de fout in gaat en zijn neus niet meer in de juiste richting van het asfalt heeft staan. Steve Hirst en Ric Wood maken hier zeer dankbaar gebruik van in de DTM Opel Astra Extreme en pakken de derde plek over.
Vanaf de 8e ronde wordt het dan echt spannend, Lex van der Meijden gaat als leider de pitstraat in, gevolgd door Hans Ambaum die in de 9e ronde binnen komt voor de verplichte stop. In diezelfde ronde gooit René Snel de Porsche nog een keer de rondte in bij ‘Becketts In’ en vergooit zodoende enig overgebleven kans op een podium.

Terug op de baan rijdt Lex van der Meijden op kop, maar ook Steve Hirst en Ric Wood hebben wel oren naar de overwinning en zetten dus de achtervolging in. Ronde na ronde weten ze wat af te snoepen van de voorsprong tot het in de 13e ronde fout gaat en de Astra spint in ‘Brooklands’.

Zodoende kan Lex van der Meijden onbedreigd naar de overwinning rijden voor Steve Hirst en Ric Wood op een tweede plek en Hans Ambaum die wederom een podium pakt in de Dodge Viper SRT-10.
In de Supersport zijn Marcel Norbart in de Porsche 911 GT3GR en Richard van den Berg in de ‘deHeeg.nl BMW M3 WTC’ al meteen uitgeschakeld bij de start. Ruud Olij behoud nog gemakkelijk de leiding in de BMW M3 GTR voor de sterk gestarte Pieter Dubois en René Wijnen in de Renault Megane Trophy en Rick Pearson en Derek Palmer Jr. in de Nissan Supertourer.
Rick Pearson slaat meteen toe in de eerste ronde door Pieter Dubois en Ruud Olij te verschalken. Dubois heeft duidelijk wat moeite in de moeilijke Megane want ook Steve Hirst/Ric Wood komen er voorbij in de Audi Supertourer.
Ook André de Vries is snel onderweg in de BMW V8 GTR, op zijn beurt verschalkt hij weer de Audi Supertourer. Dat de openingsfase bol staat van gevechten blijkt wel weer wanneer Ruud Olij de Nissan Supertourer weer terug pakt.

Indien u net zo verward bent als wij is de tussenstand inmiddels; 1. André de Vries, 2. Ric Wood/Steve Hirst, 3. Ruud Olij en op 4. Rick Pearson/Derek Palmer Jr. en we zijn pas drie ronden onderweg.
De Nissan boys laten het er niet bij zitten en zetten de jacht weer in op Ruud Olij in de GTR. Ze schuiven allebei een plaatsje op wanneer de Audi Supertourer terugvalt. Rick Pearson eist dan ook nog een tweede plaats voor zich op in ‘Club’ door de GTR voorbij te steken.
Wanneer de pitstops voorbij zijn is het eerst Ruud Olij die door komt voor Pearson/Palmer en André de Vries. Zo is de top ook gefinisht, maar achteraf krijgt de equipe Pearson/Palmer een tijdstraf voor het veroorzaken van een vermijdbare aanrijding. Zodoende vallen zij terug tot achter de Vries.
Ruud Olij wint dus twee races op rij in de BMW M3 GTR voor André de Vries in de BMW V8 GTR en Pearson/Palmer in de Nissan Supertourer.
