Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Benelux Racing League

ELF BRL: Dubbelzege voor Niek Jansen en Sandor van Es (lang)



Tien minuten

De kwalificatietraining van de ELF BRL-V6 en de ELF BRL Light duurde tien minuten. De totale tijdtraining omvatte 25 minuten: 10 minuten voor de combinatie ELF BRL-V6 en Roadster Cup en tien minuten voor de BRL ELF Light.

In de V6-klasse was Sandor van Es de snelste, op 0,001 seconde (!) gevolgd door Donny Crevels.
Donald Molenaar, Jacky van der Ende en Nelson van der Pol volgden.

 r1_goossens
Marc Goossens, één van de grote favorieten voor de zege, moest genoegen nemen met de zesde tijd. “Ik had veel last van overstuur, daarnaast werd ik opgehouden door langzamere deelnemers”, aldus de coureur van Eurotech Racing.

 r1_light_grid
Twee gele Light-bolides voor aan het veld. Voor Niek Jansen nieuw, Henry Zumbrink is inmiddels al gewend in de voorhoede te strijden.

In de klasse ELF BRL Light was de pole position voor Niek Jansen. Het was de eerste snelste trainingstijd voor de coureur die dit seizoen voor de eerste keer in de ELF BRL Light uitkomt. “Ik was niet tevreden over mijn motor. De krachtbron is nu opnieuw opgebouwd, nu gaat het meteen beter”, aldus Jansen. Henry Zumbrink, Loyd Tjon en Niels Hartvelt volgden.

Klassementsaanvoerder Marijn van Kalmthout kwam niet verder dan de vijfde trainingstijd. “Na een paar bochten in de kwalificatietraining had ik al geen koppeling meer”, vertelde de regerend Light-kampioen.

 r1_furth
Peter Furth, de nummer drie in de tussenstand, kende geen goede voorbereiding. “Vannacht had ik nog koorts”, aldus de Zandvoortse routinier. Hij stelde de zesde startpositie veilig.

Spannende strijd

De strijd om de kopposities in de ELF BRL-V6 was spannend.

 startV6
Sandor van Es nam bij de start de kop, gevolgd door de vanaf de derde startpositie gekomen Donald Molenaar. Donny Crevels, gestart vanaf de tweede startpositie, ruilde met Donald van positie. Donald drong aan bij zijn teamgenoot van Collé Racing, maar zag geen kans om hem te passeren.

Marc Goossens reed een goede race, die hem van de zesde naar de derde plek bracht. Jacky van der Ende kwam als vierde over de finish, voor Jeroen Reijntjens en de vanaf de tweede startpositie teruggevallen Donny Crevels.

 r1_vanes_finish
“De eerste twee tot drie ronden waren niet makkelijk”, aldus de winnaar. “Er lag overal olie en zand op de baan, achtergelaten door de racetrucks. De baan was totaal anders dan tijdens de training. Ik kwam nog een keer met vier wielen naast de baan terecht toen ik moest uitwijken voor een Roadster die ik op een ronde wilde zetten, verder ging het goed.”

 r1_vanes_molenaar
“Mijn start was leuk”, vond Donald Molenaar. “Ik heb vervolgens één poging gedaan bij Sandor. Toen Sandor eenmaal een klein gaatje had geslagen, kon hij verder weglopen. Dat was vroeger al zo in het DTCC: als Sandor de vrijheid heeft, dan is hij 0,2 seconde sneller.”
Molenaar was verder goed te spreken over zijn podiumplaats. “Dit is een mooi resultaat voor het team.”

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet