Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Benelux Racing League

ELF BRL: ongeluk Zolder zeer goed afgelopen

Het zware ongeval dat gisteren plaatsvond in de tweede race van de ELF BRL op het circuit van Zolder is zeer goed afgelopen. Cupcoördinator Peter Grondel: “De beide rijders zijn een nacht ter observatie in het ziekenhuis gebleven. Ze hebben geen noemenswaardig letsel en niets gebroken.”

Tekst: Roy van der Laan

De ELF BRL reed dit weekeinde samen met de Belgisch/Franse Roadster Cup. In die Cup rijdt ene Marlène Broggi, die haar stilgevallen Roadster in de tweede ronde op het asfalt parkeerde.
Nadat een paar rijders de auto nog konden ontwijken, dook Daniël Schryvers met zijn BRL-V6 vol achterin de Roadster. Schryvers heeft waarschijnlijk de dubbele gele vlag gemist die door baanofficials ter plekke werd gezwaaid. De coureur was in een duel verwikkeld en heeft de stilstaande auto niet gezien.
Diverse coureurs die de wrakken tijdens de safety car-situatie hadden zien staan vertelden na de race dat ze flink geschrokken waren van wat ze hadden gezien. Het duurde zes ronden voordat de rijders uit hun auto’s waren gehaald en per ambulance waren afgevoerd.
Peter Grondel had vanochtend goed nieuws: uit contact dat hij gisteravond nog had gehad bleek dat de beide coureurs geen noemenswaardig letsel hebben. “Super geluk”, omschrijft Grondel dit. “Het team van Daniël heeft zijn data uitgelezen en daaruit bleek dat hij op het moment van de impact 180 km/h reed. De veiligheidscel van zijn auto heeft uitstekend gefunctioneerd, deze is nog helemaal intact.”
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet