Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula 4

MSA Formula: Drie verschillende winnaars op Oulton Park

OultonF4-1

Het vierde evenement in het MSA Formula powered by Ford Ecoboost seizoen heeft wederom geen dominant optreden van een van de jonge coureurs opgeleverd. Op Oulton Park wisten Ricky Collard, Sennan Fielding en Lando Norris ieders een race te winnen en is duidelijk dat met name Collard en Norris de grote kanshebbers op de titel zijn.

Tekst: Nelson Valkenburg
Foto's: MSA Formula

Kwalificatie: Norris domineert, Collard klampt aan
Langzaam maar zeker begint Lando Norris zijn favorietenrol in het eerste seizoen van de nieuwe Britse F4 klasse waar te maken. De jonge Brit won in het eerste weekend van het seizoen op brands Hatch twee wedstrijden en wist zich met een derde zege op Thruxton goed te revancheren voor een kleine dip op Donington Park. Die lijn zette de Carlin-coureur door op Oulton Park door met twee geweldige ronden de pole-position te pakken in zowel de eerste als de derde wedstrijd.

Met name zijn snelste ronde was indrukwekkend want het verschil met Ricky Collard, de leider in het kampioenschap was niet minder dan zes tiende van een seconde. Collard kwalificeerde zich ook voor de derde race als tweede terwijl Rafael Martins en Colton Herta tweede rij bezetten. Grote verliezer was opnieuw Dan Ticktum. De coureur die na de races op Donington Park de leiding in het kampioenschap had verloor veel punten door technische malheur en kwam nu niet verder dan de zevende en de achtste plek op de grid.

Uitslag Kwalificatie
1. Lando NORRIS Carlin 1:22.143
2. Ricky COLLARD TRS Arden 1:22.777
3. Rafael MARTINS SWB 1:22.939
4. Colton HERTA Carlin 1:22.968
5. Matheus LEIST Double R 1:23.002
6. Jack BARLOW MBM 1:23.075

OultonF4-2

Race 1: Collard verrast Norris bij start
De eerste wedstrijd van het weekend wordt een prooi voor Ricky Collard, die na een voor hem kenmerkende megastart de leiding pakte en nooit meer af hoefde te staan. De leider in het kampioenschap was niet alleen het beste weg bij de start, de zoon van BTCC-coureur Rob Collard bouwde ook nog eens meteen aan een grote voorsprong op Lando Norris.

Een safetycar-periode gooide echter roet in het eten waarna Collard, die het beste van de banden al had gebruikt, alleen nog maar kon verdedigen tegenover Norris. De jongeling probeerde het op meerdere punten, zat er uiteindelijk zelfs twee keer helemaal naast maar vond nooit de manier om er voorbij te komen. „Ik wist toen de safetycar de baan op kwam dat mijn ervaring hier op Oulton Park doorslaggevend zou zijn. Het enige wat ik moest doen was mijn hoofd erbij houden", aldus Collard die zijn leiding in het kampioenschap verstevigde.

Daarachter vond het gevecht van de race plaats tussen Rafael Martins en Colton Herta. Negen ronden lang zat de Amerikaan, met zijn 15 jaar de jongste coureur in het veld, klem achter de Braziliaan tot hij met een extreem late uitrem actie in Druids de derde plek overnam. Herta kwam daarna niet meer in de problemen en pakte zo zijn eerste podium van het seizoen.

Uitslag Race 1:
1 Ricky COLLARD TRS Arden 14 ronden
2 Lando NORRIS Carlin +0.447s
3 Colton HERTA Carlin +1.028s
4 Rafael MARTINS SWB +4.033s
5 Matheus LEIST Double R +4.664s
6 Jack BARLOW MBM +7.440s

OultonF4-3

Race 2: Eerste overwinning voor Sennan Fielding
Sennan Fielding was een van de minst gelukkige coureurs van het veld, met technische problemen op cruciale momenten en duurbetaalde fouten. Dat was echter helemaal allemaal vergeten toen de Brit als eerste over de finish kwam in de tweede race van het weekend.

De JHR coureur startte vanaf de derde plek op de reversed startgrid en was net als Ricky Collard in de eerste wedstrijd fantastisch weg. Toen het veld in Cascades aankwam was Fielding al lang en breed weg en moesten Dan Baybutt en Matheus Leist het uitvechten om de tweede plaats. Leist besliste dat gevecht al in de tweede ronde waarna Baybutt, die een wisselvallig seizoen meemaakt terugzakte richting Dan Ticktum. Die aarzelde geen moment en maakte gebruik van het feit dat Baybutt moeite heeft om de banden op temperatuur te brengen. Voor Ticktum was het een welkome terugkeer naar het podium na een aantal moelijke wedstrijden en betekende de derde plaats overall alweer zijn zevende zege in de rookie-klasse.

Ricky Collard en Lando Norris vochten samen met Rafael Martins en Tarun Reddy
een prachtig gevecht uit om de zevende plaats. Ronde na ronde wisselden de posities maar uiteindelijk bleef de Braziliaan Martins Norris en de winnaar van de eerste race voor.

Hoe dan ook, het gebeurde allemaal ver achter Sennan Fielding die na al het harde werken en al die pech eindelijk zijn zege te pakken had.

Uitslag Race 2:
1. Sennan FIELDING JHR 15 ronden
2. Matheus LEIST Double R +2.032s
3. Daniel TICKTUM Fortec +10.379s
4. Daniel BAYBUTT JTR +16.076s
5. Jack BARLOW MBM +17.719s
6. Colton HERTA Carlin +18.463s

OultonF4-4

Race 3: Nummer 4 voor Norris
Lando Norris revancheerde zich in de derde race van het weekend voor het verliezen van de leiding in race 1 door zelf ditmaal uitstekend te starten. De Carlin coureur was ook in de kwalificatie de snelste en het was dat tempo dat de 16-jarige Norris opnieuw liet zien op weg naar zijn vierde overwinning van het seizoen.

Ricky Collard, de winnaar in die eerste wedstrijd kon ditmaal niets anders dan volgen en ondanks een safetycar-situatie kon de leider in het kampioenschap niets uitrichten tegen een ontketende Lando Norris.
Daarachter was het echter chaotisch in het gevecht om de derde plaats. Eerst werd Rafael Martins getorpedeerd door Colton Herta, een actie waarvoor de Amerikaan bij de volgende race een 5-plaatsen grid penalty kreeg waarna een paar ronden later Jack Barlow uit de wedstrijd werd gereden door Matheus Leist. De grote winnaar hierdoor werd Sennan Fielding die als tiende was gestart maar zo de derde plaats in handen kreeg en niet meer afstond.

Opvallend was ook de zesde plaats voor Toby Sowery. De nieuwkomer in het MSA Formula powered by Ford Ecoboost startte als elfde maar finishte bijzonder knap als zesde.

In het kampioenschap leidt nog altijd Ricky Collard maar duidelijk is wel dat Lando Norris nu echt op stoom is gekomen en dat er heel wat voor nodig zal zijn om hem in toom te houden.

Uitslag Race 3:
1. Lando NORRIS Carlin 13 ronden
2. Ricky COLLARD TRS Arden +3.751s
3. Sennan FIELDING JHR +8.060s
4. Daniel TICKTUM Fortec +12.599s
5. Petru FLORESCU Carlin +12.889s
6. Toby SOWERY Fortec +13.469s

Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet