Sportscars: Kazuki Nakajima gewond na crash in vrije training FIA WEC Spa

Toyota-coureur Kazuki Nakajima zal dit weekeinde niet deelnemen aan de 6 Uur van Spa. De Japanse coureur crashte gisteren in de eerste vrije training op Spa-Francorchamps en brak daarbij een ruggewervel. Nakajima dreigt door het ongeval niet alleen de wedstrijd op Spa te missen, maar ook zijn deelname aan de 24 Uur van Le Mans, die over zes weken zal plaatsvinden, staat op de tocht.
Tekst: Marcel ten Caat (vanaf Spa-Francorchamps, Twitter: @marceltencaat)
Foto: PR
De condities waren tijdens de vrije trainingen op donderdag bijzonder slecht. Zware regenval zorgden voor veel spray en gevaarlijke omstandigheden. Die omstandigheden waren ook de reden van het ongeval. De Toyota TS040 Hybrid van Nakajima klapte bij Les Combes achter op de Audi R18 e-tron quattro van de Brit Oliver Jarvis. Jarvis kon ongedeerd uitstappen, maar Nakajima klaagde direct over pijn aan zijn rug en werd voor onderzoek naar het ziekenhuis in Verviers gebracht. Daar bleek na het maken van röntgenfoto's dat een ruggewervel was gebroken.
"Veel kan ik niet zeggen over het ongeval. Ik reed op het rechte stuk en plotseling kwam er uit de spray een auto tevoorschijn. Ik had geen tijd meer om te reageren," aldus Nakajima, die door het missen van de wedstrijd op Spa zijn kansen op het winnen van de wereldtitel waarschijnlijk ook in rook ziet opgaan. "Het is een ongelooflijke teleurstelling, maar er is niets wat ik nu kan doen. Ik ga er nu alles aan doen om zo snel mogelijk terug te keren."
Zowel de Toyota als de Audi raakten zwaar beschadigd bij het ongeval, maar zullen wel aan de start van de 6 Uur verschijnen. Dit weekeinde zal Nakajima niet worden vervangen. Mocht de Japanse coureur niet fit zijn voor Le Mans dan zal naar verwachting Kamui Kobayashi, de test- en reserverijder van Toyota, zijn plaats innemen.