Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formule 1

Formule 1: Ferrari onthult SF15-T

ferrari-sf15-t-1

Eerder deze week maakte Ferrari de naam al bekend van project 666, nu zijn ook de eerste foto's onthuld van de auto waarvan Ferrari duivelse snelheid verwacht. De SF15-T kenmerkt zich door een opmerkelijk lange snuit.

Tekst: Mattijs Diepraam
Foto's: Scuderia Ferrari

Na een uiterst tegenvallend seizoen in 2014 hoopt Ferrari met de SF15-T de weg terug naar boven te vinden. Het ontwerp van James Allison neemt zichtbaar flink afstand van de mislukte F14 T van vorig jaar. Niet alleen valt de enorm lange snuit meteen op (daar waar Mercedes en Williams juist voor een kortere neus hebben gekozen), ook de sidepods kennen een agressief, met een complete bargeboard-ombouw.

ferrari-sf15-t-2

De auto van Sebastian Vettel en Kimi Räikkönen kent ook onderhuids veel veranderingen ten opzichte van 2014. Na de versoepeling van het moratorium op motorontwikkeling heeft Ferrari zijn motor flink onderhanden genomen. Of het daarmee een groot deel van de vermogensachterstand op Mercedes heeft ingelopen, zullen we tijdens de eerste test op Jerez snel ontdekken. Vettel neemt de eerste dag plaats achter het stuur.

ferrari-sf15-t-3
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet