Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
24H Series

24H Series: Mercedes-Benz met Yelmer Buurman leidt halverwege in Dubai

150110 Dubai halfway vuurwerk
Het traditionele vuurwerk mocht in Dubai natuurlijk niet ontbreken

Halverwege de tiende editie van de Hankook 24H DUBAI rijdt de enig overgebleven Black Falcon-Mercedes-Benz SLS AMG GT3 met Yelmer Buurman, Abdulaziz Al Faisal, Hubert Haupt en Olli Webb, aan de leiding. In de eerste twaalf uren van de race kwam het kwartet tot een totale afstand van 298 ronden, waarvan de vier rijders er 243 aan de leiding reden. Na twaalf uur hebben de coureurs in de vleugeldeur-sportwagen een voorsprong van twee ronden op de verrassend sterke KPM Racing-Aston Martin Vantage GT3 (#28, White/Mücke/Adams). De SPS automotive performance Mercedes-Benz SLS AMG GT3 (#33, Pierburg/Arnold/Assenheimer/Müller) rijdt halverwege de wedstrijd op de derde plaats met drie ronden achterstand op de leiders.

Tekst: René de Boer (vanuit Dubai, Twitter: @renedeboer)
Foto's: PR

De Dragon Racing-Ferrari (#88, Jawa/Grogor/Griffin/Barff) rijdt halverwege aan de leiding in de A6-Am-klasse op de vierde plaats algemeen, gevolgd door de RAM Racing-Mercedes (#30, Arya/Jäger/Onslow-Cole/Christodoulou) en de Nissan GT Academy Team RJN-Nissan GTR GT3 (#23, Strauss/Sanchez/Bin Khanen/Hammann/Paletou). De GDL Racing-Mercedes met Luc en Max Braams en Duncan Huisman rijdt op de zevende plaats algemeen en de derde plaats in de A6-Am-klasse. "Het gaat allemaal zonder problemen", meldt Duncan Huisman, terwijl Luc Braams zijn waardering uitspreekt voor langzamere deelnemers: "Ik heb helemaal geen gekke dingen meegemaakt, iedereen let goed op en werkt goed mee." Peter Kox is met zijn teamgenoten in de Scuderia Praha-Ferrari 14e algemeen en zevende in de A6-Pro-klasse. Dit team verloor wat tijd nadat de Ferrari was aangereden door een Lamborghini.

In de Porsche Cup-klasse rijdt de Black Falcon-Porsche (#26, Fjordbach/Sawa/Al Faisal/Weishaupt) op kop, voor de Lechner Racing-Porsche met onder anderen Jaap van Lagen. De andere Black Falcon-Porsche, met de Nederlander Gerwin Schuring, rijdt op de vierde plaats in de klasse. In SP3 leidt de Optimum Motorsport-Ginetta (#163, Hankey-Yoluc-Ellis-Barwick), terwijl de MARC Cars Australia-MARC Focus V8 (#92, Kaye/Al Hamad/McLeod/Karanfilovski/Fiore) de eerste plaats in de SP2-klasse in handen heeft.

150110 Dubai halfway night

De Racingdiva's by Las Moras-BMW met Liesette Braams, Sandra van der Sloot en Gaby Uljee rijdt als leider in de CUP1-klasse op een zeer verdienstelijke 30e plaats algemeen. "Het gaat allemaal prima, niets bijzonders, behalve dat ik was last van mijn nek heb", meldt Liesette Braams. In A3T rijdt nog steeds de Memac Ogilvy Duel Racing-SEAT op kop, terwijl het Belgische team VDS Racing Adventures van Raphael van der Straten met de Honda Civic Type-R de leiding in de A2-klasse in handen heeft. Het Nederlandse team JR Motorsport had in de A5-klasse met forse tegenslagen te kampen: zowel de nummer 77-BMW (Herber/Lanting/Gill/Jaffray) als de nummer 78-auto (Hilders/Bessem/Meijer/Grouwels) raakte betrokken bij aanrijdingen en liepen flinke schade op.
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet