Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Diversen

Div: Nürburgring in Russische handen gevallen

Het horrorscenario waarvoor in het verleden gevreesd werd, is werkelijkheid geworden. Sinds gisteren mag de Russische farmaceutische miljardair Viktor Charitonin zich eigenaar van de Nürburgring noemen. De aanvankelijke koper Robertino Wild van de firma Capricorn was niet bij machte om aan zijn financiële verplichtingen te voldoen.

Tekst en Foto's Willem J. Staat

2014 Mist DMV Munsterlandpokal
Mistige toekomst voor de Nurburgring. Het lijkt ons van wel.....

Nürburgring in Russische handen gevallen
Het horrorscenario waarvoor in het verleden gevreesd werd, is werkelijkheid geworden. Sinds gisteren mag de in Londen wonende Russische miljardair Viktor Charitonin zich de eigenaar van de Nürburgring noemen. De aanvankelijke koper Robertino Wild van de firma Capricorn was niet bij machte om aan de tweede betalingstermijn van vijf miljoen Euro te voldoen.

De aandelen van Wild worden nu door een inderhaast opgezette holding overgenomen. De 41-jarige Charitonin vergaarde zijn vermogen in de farmaceutische industrie en staat volgens het toonaangevende Forbes op No 1342 van rijkste mensen ter aarde. Zijn vermogen wordt op een miljard dollar geschat. Via twee postbusfirma's in Cyprus heeft Charitonin toegang tot zijn vermogen. Volgens ingewijden zou de Rus zelfs al aan zijn betalingsvoorwaarden voor de tweede en derde termijn voldaan hebben. De curatoren Jens Lieser en Thomas Schmidt hadden in maart van dit jaar de Nürburgring aan Capricorn en de firma Getspeed toegewezen. Volgens een woordvoerder heeft er alleen een zakelijke verandering plaatsgevonden. Volgens hem zal er op operationeel en managementniveau weinig veranderen.

Angst
De lokale bevolking heeft echter angst dat de Nürburgring een speeltje wordt van de Happy Few. In de Rhein Zeitung sprak journalist Christian Lindner van vernietiging van volkseigendom. De toekomst van de Ring blijft onzeker, evenals die van Rood/Groene coalitie in Rijnland/Palts die aardig aan de ondergang van de Ringcultuur heeft bijgedragen. Uw verslaggever was vorige week bij de laatste VLN-wedstrijd aanwezig en begreep dat er nog maar slechts vijf evenementen in 2015 definitief vastliggen, de DTM, 1000 KM en ADAC GT Masters, World Series by Renault en uiteraard de 24 Uur. Onder de huidige omstandigheden heerst alleen maar onzekerheid.
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet