Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Porsche Carrera Cup Benelux

Porsche GT3 Cup Challenge: Eerste punt in titelstrijd met Xavier Maassen is voor Jeffrey Van Hooydonk

480 hooydonk

Bart van Os heeft zich tijdens de kwalificatie van de klasse AM direct laten gelden. De vervanger van Mickey Bertram bij GT3.nl, het team van directeur Porsche Nederland Paul van Splunteren, stuurde zijn Porsche keurig naar poleposition, voor Koen Wauters en Pierre Piron. Bij de Pro's was regerend kampioen Jeffrey Van Hooydonk te snel voor klassementsleider Xavier Maassen. Sandor van Es, die bij GT3.nl Max van Splunteren vervangt, reed de derde tijd.


Tekst: Marco Antheunisse
Foto's: Co van der Gragt

Bij aanvang van de Formido Finaleraces op Circuit Park Zandvoort wordt nog in alle drie de divisies gestreden om de titel. Bij de snelste rijders in de Cup gaat Xavier Maassen aan de leiding met 179 punten, maar hij weet Jeffrey Van Hooydonk achter zich op slechts 19 punten. Carlos Rivas is nog niet kansloos met een achterstand van 25 punten en ook Koen Wauters op 28 punten mag nog hopen op een wonder. Er zijn in totaal nog maximaal 36 punten te verdienen dit weekend.

480 van os 4916

In de eerste sessie van de AM's maakt Bart van Os direct zijn punt. Hij zet al snel een 1:46 op de klok, verbetert die tijd in zijn vijfde ronde met een 1:45.985 en lange tijd komt geen enkele rijder daarbij in de buurt. Koen Wauters komt wat later op de baan en benadert de poletijd tot op een kleine tweetiende van een seconde. Carlos Rivas, dit seizoen zeer constant presterend en daardoor knap op een derde positie in het algemeen klassement, moest wat toegeven op Pierre Piron en mag vanaf de tweede startrij vertrekken in de eerste Porsche GT3-race later vandaag.

In de tweede sessie voor de Pro's is gastrijder Sandor van Es in de beginfase de snelste op de baan. Zijn tijd van 1:44.642 is ruim een seconde sneller dan die van de de poletijd van de eerste sessie.

480 maassen

Toch houdt zijn tijd geen stand, wanneer Jeffrey Van Hooydonk en Xavier Maassen op de baan komen is duidelijk dat zij vol de titelstrijd aangaan. De regerend kampioen is in de kwalificatie met een mooie tijd van 1:43.657 ruim achttiende sneller dan de klassementsleider en dus kunnen we dit weekend spannende races tegemoet zien.

De eerste race van 25 minuten voor de AM-coureurs staat op het programma voor zaterdagmiddag om 15.10 uur, de Pro's starten hun sprintrace met dezelfde lengte al vroeg op zondagochtend om 9.00 uur.

Uitslag kwalificatie Porsche GT3 Cup Challenge Benelux
Formido Finaleraces, Circuit Park Zandvoort, zaterdag 18 oktober 2014
Sessie 1
1. Bart Van Os, CUP, 1:45.982
2. Koen Wauters, CUP +0.163
3. Pierre Piron, CUP +0.690
4. Carlos Rivas, CUP +1.206
5. Yves Noel, CH +5.516
6. Ivo Van Riet, CLUB +8.004
7. Wilbert Groenewoud, CLUB +11.690

480 hooydonk 4920

Sessie 2
1. Jeffrey Van Hooydonk, CUP +1:43.657
2. Xavier Maassen, CUP +0.818
3. Sandor Van Es, CUP +0.985
4. Jurgen Van Hover, CUP +2.550
5. Yves Noel, CH +8.590
6. Ivo Van Riet, CLUB +8.953
7. Wilbert Groenewoud, CLUB +11.482

Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet