Div: Volop Nederlandse kanshebbers op succes in 61e Macau Grand Prix

Persconferentie waar de deelnemers werden aangekondigd
Over ruim een maand is het Guia-stratencircuit van Macau weer de plaats van handeling voor de jaarlijkse Grand Prix van Macau, die dit jaar zijn 61e editie beleeft. Vandaag werden tijdens een persconferentie de deelnemers aan de diverse wedstrijden gedurende het Grand Prix-weekeinde aangekondigd. Daarbij kunnen we in de drie hoofdnummers op vier wielen, de Formule 3-Grand Prix, het WTCC en de Macau GT Cup, rekenen op heel wat Nederlandse inbreng. Met Max Verstappen in de F3, Tom Coronel in het WTCC en Renger van der Zande en Carlo van Dam in de GT's kunnen in alledrie de klassen landgenoten meestrijden om de overwinning. Ticket en hotel zijn al geboekt, we kunnen nauwelijks wachten op de Macau Grand Prix, ook voor ons een van de hoogtepunten van het jaar!
Tekst: René de Boer
Foto's: PR

Profiteert Esteban Ocon van zijn ervaring in Macau, of verslaat Max Verstappen hem ook hier?
Lotus-junior Esteban Ocon reed vorig jaar in Macau voor het eerst in een Formule 3-auto en overtuigde daar gelijk met een sterk optreden. De Fransman keert terug als één van de drie rijders van het team SJM Theodore Racing by Prema, samen met de Canadees Nicholas Latifi en Ferrari-protégé Antonio Fuoco. Natuurlijk is vanuit Nederlands perspectief de deelname van Max Verstappen het interessantst. De Red Bull-coureur rijdt in Macau zijn laatste wedstrijd in de Formule 3, terwijl de Amerikaan Gustavo Menezes het Van Amersfoort-duo voor Macau completeert.
Terugkeer Roberto Merhi
Interessant is de terugkeer van het Japanse team TOM's op het hoogste niveau in Macau. Dit team, dat dit jaar het 40-jarig bestaan viert, heeft nog steeds het grootste aantal overwinningen in Macau op zijn naam staan. Rijders van de Japanse stal zijn kenta Yamashita en de Brit Sam MacLeod, die dit seizoen voor Van Amersfoort Racing in de Duitse ATS Formule 3 Cup uitkwam. Met Martin Cao, rijdend voor Fortec, is ook de Bits F3-kampioen van de partij, terwijl het Duitse Motopark-team met ATS F3 Cup-winnaar Markus Pommer uitkomt. Ook van de routiniers bij Carlin, onder wie Tom Blomqvist en Jordan King, mag het nodige worden verwacht. Verrassend is de deelname van Roberto Merhi, die in 2011 voor het laatst in Macau startte en nu onder de vlag van w66.com-Double R Racing uitkomt.

Straalt Tom Coronel ook dit jaar weer op het WTCC-podium in Macau?
WTCC: Tom Coronel op zijn favoriete circuit
In het WTCC wordt natuurlijk uitgekeken naar het eerste optreden van het Citroën-fabrieksteam op het stratencircuit, inclusief rallylegende Sébastien Loeb. Die startte vorig jaar al tijdens de Porsche Carrera Cup Asia in Macau om de baan te leren kennen en werd bij die gelegenheid in de regen heel keurig tweede. Uiteraard is er speciale aandacht voor de Chinese Citroënrijder Ma Qing Hua, die in juni als eerste Chinees een WTCC-race won. De concurrentie van Honda en Lada hoopt ook op een goed resultaat op het stratencircuit, terwijl de Nederlandse hoop is gevestigd op Tom Coronel, die er voor het eerst met de ROAL-Chevrolet Cruze zal rijden. Coronel beschouwt Macau als zijn favoriete circuit en zoals bekend doet hij het er ook altijd goed, zodat er zeker het nodige van hem mag worden verwacht.

Ook dit jaar weer een zeer sterk startveld in de Macau GT Cup
Van der Zande, Van Dam en Tjia in de GT's
Naast de Formule 3-race, de WTCC-wedstrijden en de motor-wegrace (zonder Nederlandse deelname) heeft zich de Macau GT Cup de afgelopen jaren tot het vierde hoofdnummer tijdens het Grand Prix-weekeinde ontwikkeld. Ook dit jaar is het deelnemersveld weer sterker geworden, met vijfvoudig Macau-winnaar Edoardo Mortara met een Audi R8 onder het startnummer 1. Hij krijgt gezelschap van de Belg Laurens Vanthoor. Interessant zijn onder andere ook de inschrijvingen van Jean-Karl Vernay met een Bentley, lokale held André Couto met een Ferrari, Danny Watts met een McLaren en Porsche-junior Earl Bamber met een Porsche. Onder de vlag van de Mercedes-AMG Driving Academy zijn er twee Mercedes-Benz SLS AMG GT3's ingeschreven voor onze landgenoot Renger van der Zande, vorig jaar dichtbij de overwinning, en de Duitse oud-DTM-coureur Maro Engel. Meer Nederlandse inbreng is er van Carlo van Dam, die met een SLS AMG van het Team AAI uitkomt, dat tevens twee BMW Z4's heeft ingeschreven voor DTM-kampioen Marco Wittmann en diens mede-DTM-rijder Augusto Farfus, die Macau nog kent uit zijn WTCC-tijd. Als 'halve Nederlander', hoewel hij met de nationaliteit van Hong Kong op de inschrijflijst staat, beschouwen we Francis Tjia, ingeschreven met een Porsche van Modena Motorsports.