Formule Ford: Close en fair, racen zoals het bedoeld is (lang)

Problemen met de grip
Nick Catsburg kon niet anders dan tevreden zijn. “Met mijn First Division auto stond ik tweede achter Florie. Voor mij was dit een superkwalificatie. Zeker omdat mijn grootste concurrent in het kampioenschap (teamgenoot Romano de Ruit –red.) op een zesde plaats stond. Bij de start was ik zelfs beter weg dan Florie, maar die kwam sterk terug. Ik heb hem de nodige ronden kunnen volgen, maar kreeg problemen met de grip. Daarna toch weer enkele mooie inhaalacties gedaan en lekker gestreden met de anderen. De winst in de First Division is voor mij belangrijk, maar met die derde plaats algemeen stond ik toch twee keer op het podium in een Masters-weekend en dat is toch redelijk uniek denk ik.” Rogier Jongejans was ondanks zijn vierde plaats zeer te spreken over zijn auto. “In de eerste ronde verloor ik twee plaatsen, maar daarna was er alleen maar sprake van veel strijd, die op een faire manier werd uitgevochten. Eerst met Liroy, maar later ook met Auke en Nick. Meest opmerkelijke was dat mijn auto nu ook aan het eind van de race nog steeds goed reed en dat was in het verleden nog wel eens anders.”

Jaap Knap vervult al vele rollen binnen de Formule Ford, dit keer nam hij ook nog de rol van technicus op zich. Gezien de uitlatingen van Rogier Jongejans is dat voor herhaling vatbaar.
Romano de Ruit was tevreden met zijn fel bevochten zesde plaats. “In de opwarmronde had ik al problemen met het gas. Dat bleef hangen en daardoor ben je niet volledig geconcentreerd op alles tijdens de race. Een probleem dat ze ook bij het team nooit eerder hebben meegemaakt.

Het lukte om redelijk mee te strijden, maar je weet dat het beter kan. Op zo’n moment moet je je aanpassen aan de omstandigheden. Ook dat hoort bij het racen!”
Niet voor iedereen spannend
Ondanks zijn derde plaats in de First Division was Hans Boer duidelijk over zijn race: “Het was een saaie race. Ik reed eigenlijk in mijn eentje, nadat ik in de eerste ronde wat plaatsjes goed kon maken en mijn vierde plaats omruilde voor een derde in de First Division. Daarmee is voor deze race alles verteld.”
Henk Vuik Jr startte de race als zevende, nadat hij tijdens de training kampte met gripproblemen. “Voor de race hebben wij het weer in de oude stand teruggezet, maar de auto bleef te zacht op de achterkant, net als in de kwalificatie. Ik kon er redelijk bij blijven, maar ik kon nergens aanzetten om iemand echt te passeren.”

Jeroen Bleekemolen ondersteunt de rijders van GEVA Racing, hier helpt hij Shirley van der lof bij het uitlezen van de data.