Dragracing: Vliegende start voor Tom van der Wijden
Tom van der Wijden heeft zijn eerste runs met de Meth-Ness Dodge Avenger Funny Car achter de rug. Niet in het minst tot zijn eigen verbazing stond er meteen een 6,42 seconden op het scorebord, gevolgd door een 6,332 seconden en 227 mph! "Echt onvoorstelbaar. Ons doel voor het eerste jaar was om voorzichtig richting de 6,4 seconden te werken. Daar zitten we meteen al onder. En dat ook nog met een heel voorzichtige motorafstelling", blikt de nog altijd verbouwereerde Step-a-Side Drag Racing-rijder op zijn eerste runs terug.
Tekst: p.r. en Remco Scheelings
Foto's: p.r. en Remco Scheelings
Nadat de ex-Jayne Kay Dodge Avenger afgelopen voorjaar volledig was aangepast en voorzien van een ex-Mikael Larsson Top Methanol Funny Car motor, stond het debuut van de Meth-Ness Super Pro ET Funny Car gepland voor de Summernationals eind juni op Santa Pod. Omdat zowel voor coureur Tom van der Wijden als de Step-a-Side Drag Racing-crew alles nieuw was, werd de voorbereiding minutieus aangepakt en stond 'liever dubbel gecontroleerd dan iets vergeten' hoog in het vaandel. Mede door de hulp van Post & Dros Racing Engines & Parts liep de motor echter al snel als een zonnetje, wat echter niet gezegd kon worden van het Engelse weer. Door de regen moest Van der Wijden zich uiteindelijk tevreden stellen met één burn out en één proefstart. Beide verliepen echter zo goed dat het team hoopvol huiswaarts keerde. Om met name de burn out en de start te kunnen oefenen, reisde het team naar Drachten, waar bij de ESLA Street Nationals een paar demo's werden gegeven. De tijden op de 60-voet lieten daar al bemoedigende cijfers zien. Ook in promotionele zin was Drachten een nuttige ervaring, want de beelden van de burn out en een interview met Van der Wijden waren onlangs op RTL7 te bewonderen.
Onvergelijkbaar
Vorig weekend was het met de Mopar Euro Nationals echter weer tijd om richting Engeland te gaan en daar meer ervaring op snelheid met de Meth-Ness Dodge Avenger Funny Car op te doen. Dit keer waren de omstandigheden op Santa Pod een stuk beter. Op vrijdag rolde Van der Wijden voor zijn eerste poging richting het startlicht. De burn out ging ook nu weer naar wens en na een eveneens uitstekende start snelde de Avenger kaarsrecht richting de finishlijn. Vervolgens verscheen er tot grote vreugde van het team en ieders verbazing een 6,42 seconden op het scorebord, met een eindsnelheid van 202 mph (325 km/u). "Een onvoorstelbare ervaring. De auto ging recht, dus toen heb ik het gas er maar op gehouden. Die acceleratie en de klap die je krijgt bij het opengaan van de parachutes! De Chevelle waar ik toch heel wat snelle runs mee gemaakt heb, is daar helemaal niets bij vergeleken", aldus een overdonderde Van der Wijden direct na zijn run. Omdat een Funny Car in alle opzichten, zowel wat rijgedrag, zitpositie als techniek betreft van een totaal andere orde is dan de 'doorslammers' die Van der Wijden gewend was, een indrukwekkende prestatie. Overigens bleek uit de computerdata dat Van der Wijden, zonder dat zelf in de gaten te hebben gehad, al bij 300 in plaats van 402 meter van het gas was gegaan.
Sneller
De zaterdag werd besteed aan het volledig nalopen van de Funny Car, waarna op zondag de volgende run voor Van der Wijden gepland stond. Ook nu ging de run volledig volgens het boekje, bleef de voet wel tot de finishlijn omlaag en klokte Van der Wijden een 6,332 seconden bij 227 mph (365 km/u). Een uitstekende score. "Ons doel was om dit jaar in de Super Pro ET klasse met deze voor ons volledig nieuwe auto voorzichtig toe te werken naar tijden van 6,5 of misschien 6,4 seconden. Daar zijn we meteen al onder gedoken", aldus een meer dan tevreden Van der Wijden. De drijvende kracht achter Step-a-Side Drag Racing weet echter ook dat men er nog lang niet is. "We moeten nog heel veel leren, zowel over de auto als over het rijden ermee. Nu ging de auto keurig recht, maar er komen ook runs waarin je moet corrigeren. Dat zijn allemaal nieuwe ervaringen. Veel rijden is dan ook noodzaak." Met zijn tijd van 6,3 seconden zit Van der Wijden al aardig richting de ondergrens van 6,00 seconden die voor de klasse Super Pro ET is vastgesteld.
Meer races
Het volgende optreden van Step-a-Side Drag Racing staat voor komend weekend gepland. Dan komt de Funny Car in de Super Pro ET klasse aan de start bij de NitrOlympX op Hockenheim. "Ik Engeland reden we nog met een heel voorzichtige afstelling. Inmiddels heb ik weer contact gehad met Amerika en in Hockenheim willen we, mits de baan dat toelaat, toch weer een stapje extra doen", aldus Van der Wijden. In eigen land is de Meth-Ness Dodge Avenger Funny Car te bewonderen van 22 tot en met 24 augustus tijdens de wedstrijden op Dragstrip Drachten. Twee weken later staat voor Van der Wijden de European Finals op Santa Pod op het programma.

Het Meth-Ness Avenger Funny Car-project van Van der Wijden wordt mogelijk gemaakt door WVB Holland, Step-a-Side USA Parts, Post & Dros Racing Engines & Parts, West Cars Autoschade, VT Autoservice, Race-sticker.nl en MadAss Trading. Nieuwe partners die in dit spectaculaire avontuur willen meedoen, zijn van harte welkom.