Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet
Formula Regional

NEC FR 2.0: Steijn Schothorst met eerste overwinning in Spa

140726 FRNEC Spa R1 Schothorst
Steijn Schothorst heeft zijn eerste overwinning in het NEC te pakken

Steijn Schothorst kwam als leider in de tussenstand van de Formula Renault 2.0 Northern European Cup naar Spa-Francorchamps, raakte na zijn vierde positie in de eerste race de leiding in het kampioenschap kwijt aan de jonge Brit Ben Barnicoat, maar heroverde in de tweede race zijn leidende plek in het rijdersklassement in stijl, want hij heeft nu ook zijn eerste overwinning van het seizoen in de serie te pakken. Weliswaar kwam Schothorst na afloop van de race, die grotendeels achter de safety-car werd afgewerkt, als tweede over de eindstreep, maar doordat de Zwitser Kevin Jörg, de aanvankelijke winnaar, een tijdstraf van 30 seconden kreeg als substituut voor een drive-through penalty vanwege een valse start, kreeg Schothorst de overwinning in de schoot geworpen.

Tekst: René de Boer (vanuit Francorchamps, Twitter: @renedeboer)
Foto's: Essay Produkties/Chris Schotanus, PR

140726 FRNEC Spa StartR2
Start van de tweede race

De eerste safety-car was het gevolg van een crash van nieuwkomer Michele La Rosa, normaliter actief in de
Auto GP-serie, die bij Les Combes in de bandenstapels crashte. In de slotfase van de race raakte Raoul Owens op dezelfde plek van de baan na een aanrijding met Seb Morris, waarop de safety-car voor de tweede maal in actie kwam. Omdat de voorziene tijd inmiddels was verstreken, eindigde de wedstrijd ook achter de safety-car, waarbij dus zoals gemeld Jörg als eerste over de eindstreep kwam, maar uiteindelijk Schothorst als winnaar in de boeken kwam te staan. "Natuurlijk is het geen goed gevoel om zo te winnen, maar uiteindelijk tellen de punten, en voor mij is het toch de eerste overwinning, hoe dan ook", luidde het commentaar van Schothorst. "Net na de start klom ik op van de derde naar de tweede plaats en ik kon Kevin Jörg aanvallen, maar had net niet genoeg snelheid om hem in te halen. Daarna viel ik iets terug. Na de eerste safety-car had ik een slechte herstart, maar ik kon mijn tweede plaats vasthouden. Ik ben blij dat ik nu weer aan de leiding van het kampioenschap sta." De andere Nederlandse deelnemer in het startveld, AVF-coureur Roy Geerts, werd als 18e geklasseerd.

140726 FRNEC Spa R1 Joerg
De Zwitser Kevin Jörg schreef de eerste wedstrijd op zijn naam   In de eerste race reed Kevin Jörg, de Zwitserse rijder van het team Josef Kaufmann Racing, zonder al teveel problemen de overwinning naar huis, waarmee hij de eerste rijder werd die dit seizoen twee keer als winnaar op de hoogste trede van het podium mocht plaatsnemen. De Brit Ben Barnicoat, die als tweede eindigde, nam daarmee ook tijdelijk de leiding in de tussenstand van het rijderskampioenschap over, omdat Steijn Schothorst in deze wedstrijd niet verder kwam dan de vierde positie. Roy Geerts eindigde als 14e.

140726 FRNEC Spa R1 Barnicoat
Ben Barnicoat nam na de eerste race even de leiding in het kampioenschap over, maar raakte hem na de tweede race weer kwijt

Uitslag:
Race 1:

1. Kevin Jörg (Zwi), 11 r in 25:57,511 (gem. 178,1 km/u)
2. Ben Barnicoat (GBr), op 9,607
3. Louis Deletraz (Zwi), op 10,156
4. Steijn Schothorst (Ned), op 10,626
5. Ryan Tveter (VSt), op 13,597
6. Gustav Malja (Zwe), op 14,040

Race 2:
1. Steijn Schothorst (Ned), 8 r. in 25:17,411 (gem. 132,9 km/u)
2. Louis Deletraz (Zwi), op 0,388
3. Gustav Malja (Zwe), op 0,771
4. Ukyo Sasahara (Jap), op 1,165
5. Ben Barnicoat (GBr), op 1,535
6. Matthew Graham (GBr), op 1,910
Reacties
Autosport.nl Hét autosport magazine op Internet