GT: Nick Catsburg snelste tijdens testdag 24 Uur van Spa

Het circuit van Spa-Francorchamps was gisteren het toneel voor de inmiddels traditionele testdag als voorbereiding op de 24 Uur van Spa. In totaal namen 42 teams deel aan de test, waarbij het uiteindelijk Nick Catsburg was die de snelste tijd op zijn naam wist te schrijven. De TDS Racing-coureur was een tiende sneller dan de Italiaan Alessandro Pier Guidi op het zeven kilometer lange circuit in de Ardennen.
Tekst: Marcel ten Caat (Twitter: @marceltencaat
Foto: Brecht Decancq Photography
Catsburg was in de ochtend met zijn BMW Z4 GT3 het snelste met een tijd van 2:19.788. Hij was daarmee de enige coureur onder de 2m20s in de ochtendsessie. In de tweede sessie 's middags kwamen de AF Corse Ferrari van Pier Guidi en de HTP Motorsport Mercedes van Maximilian Buhk en Maximilian Götz nog in de buurt, maar geen van de coureurs wist de tijd van Catsburg te verbeteren.
De AF Corse Ferrari 458 Italia GT3 van onder andere Simon Knap eindigde de testdag op de negende plaats, 0.916s achter Catsburg. Knap eindigde daarmee op de vijfde plaats in de Pro-Am-klasse. Twee plaatsen achter hem was het Niek Hommerson, in de AF Corse Ferrari waarmee ook hij aan de 24 Uur van Spa zal deelnemen.
Stef Dusseldorp kwam niet verder dan de 36e plaats overall nadat teamgenoot Sergei Afanasiev met de Mercedes in Stavelot van de baan ging en de Mercedes met startnummer 85 voortijdig moest afhaken. Gelukkig voor Dusseldorp en Afanasiev betrof het niet de auto waarmee het duo dit weekeinde in de Blancpain Sprint Series op Zandvoort zal aantreden.
De beide sessies werden meerdere keren onderbroken door ongelukken. Alessandro Bonacini, de winnaar van de eerste GT4 European Series wedstrijd in Misano, ging in Blanchimont hard van de baan en schreef daarbij zijn Ferrari af. Naast de HTP Mercedes en de Kessel Racing Ferrari liep ook een van de GT Corse by Rinaldi Ferrari's zware schade op. Verschillende teams verlieten België met beschadigd bodywork.
Over drie weken zijn de meeste teams terug in België voor de 24 Uur van Spa. Momenteel zijn er 60 auto's ingeschreven voor het hoogtepunt van het Europese GT seizoen.
Uitslag Test 24 Uur van Spa
1. TDS Racing - BMW Z4 GT3 - 2:19.788
2. AF Corse - Ferrari 458 Italia GT3 - 2:19.904
3. HTP Motorsport - Mercedes SLS AMG GT3 - 2:19.937
4. HTP Motorsport - Mercedes SLS AMG GT3 - 2:20.245
5. Nissan GT Academy Team RJN - Nissan GT-R Nismo GT3 - 2:20.325
6. Pro GT by Almeras - Porsche 997 GT3 R - 2:20.456
7. Black Falcon - Mercedes SLS AMG GT3 - 2:20.594
8. MP Motorsport AMR - Aston Martin Vantage GT3 - 2:20.678
9. AF Corse - Ferrari 458 Italia GT3 - 2:20.704
10. GT Corse by Rinaldi - Ferrari 458 Italia GT3 - 2:20.753