Acceleration: Geen Wilhelmus voor Nigel Melker, wel twee keer voor Danny van Dongen op Monza

De tweede race van het weekeinde voor de Pickups eindigde in een mooie overwinning voor Danny van Dongen, die van start tot finish ogenschijnlijk onbedreigd aan de leiding ging: "Maar schijnt bedriegt, want na mijn super start kon ik weliswaar wat afstand nemen van Eoin Murray en Giacomo Ricci, maar halverwege de race kwamen ze toch weer dichterbij. Vanwege de hitte moest ik op mijn banden letten en ook twee achtervolgers in de gaten houden. Toen zij aan het einde van de race weer wat meer met elkaar in gevecht gingen kreeg ik pas wat lucht," analyseerde Van Dongen – weer drijfnat van de transpiratie – na afloop van de enerverende wedstrijd.

Van Dongen had Bas Koeten Racing voor de race van vandaag de set-up iets laten wijzigen: "Ik had gisteren toch nog wat onderstuur op plekken waar je dat liever niet hebt; vandaag reed de auto dan ook gemakkelijker." De Italiaan Giacomo Ricci eindigde op de tweede plaats, terwijl Eoin Murray weliswaar als derde over de finishlijn kwam, maar de Ierse coureur werd bestraft (met 25 seconden), wegens het afsnijden van een van de chicanes. Daardoor ging de derde plaats naar de Oostenrijker Bernd Herndlhofer. Priscilla Speelman begon de race goed en lag vijfde, maar moest gaandeweg wat terrein prijsgeven; zij eindigde uiteindelijk op de zevende plaats: "Het ging goed, maar halverwege de race kreeg ik schakelproblemen; dat bleek te komen door een kapotte sensor. Helaas!"

In de derde Pickup race van het weekeinde was het opnieuw Danny van Dongen, die ditmaal comfortabel naar de zege stuurde. Eoin Murray eindigde op de tweede plaats, met de Italiaanse nieuwkomer Giacomo Ricci wederom op het podium, dit keer op plaats 3.