Steijn Schothorst pakt op Silverstone de leiding in het NEC Formule Renault 2.0 kampioenschap
Steijn Schothorst heeft voor Manor MP Motorsport de leiding gepakt in de Northern European Cup (NEC) voor Formule Renault 2.0-auto's. Dat deed hij door op Silverstone voor de tweede keer dit jaar het podium te betreden.
Tekst: autosport.nl/PR
Foto's: PR
Race 1:
Onder natte omstandigheden werd het zaterdag na de eerste race een ART Junior feestje. De Zwitser Levin Amweg won gevolgd door zijn Ffranse teamgenoot Aurélien Panis. Jake Hughes pakte de derde podiumplaats. Steijn Schothorst had vanaf een achtste startplaats een bliksemstart en werd achter Gustav Malja als vijfde geklasseerd. Roy Geerts reed naar een verdienstelijke twaalfde positie.
Een slechte beurt van de wedstrijdleiding om zaterdag te starten terwijl er nog een afsleepwagen druk bezig was op de baan.
De race van Steijn
In de regenrace van zaterdag moest de coureur van Manor MP Motorsport er hard voor werken om zijn achtste startpositie in iets beters om te zetten. Toch stond hij na twee ronden al zesde. In een poging om zijn snelle opmars te vervolgen, probeerde hij Seb Morris te passeren op de Wellington Straight, maar de Brit duwde Schothorst op het gras. Gelukkig wist de Nederlander de macht over het stuur te bewaren. Onverschrokken ging hij opnieuw in de aanval, resulterend in een prachtige inhaalactie in Brooklands in de zesde ronde. Vervolgens behield hij de vijfde plaats tot aan de finish.
Schothorsts teamgenoten, de eerstejaars Philip Morin en Julio Moreno, scoorden beiden hun beste resultaat van het seizoen. In de race van zaterdag startte Moreno als 15e. Hij zakte een plaats in de openingsronde en bleef daar tot het einde. De wedstrijd van zondag leverde meer spektakel op voor de Ecuadoriaan: vanaf de 25e startpositie stuurde hij in de openingsronde naar de 18e plaats. Vervolgens bleef hij vooruitgang boeken, om zijn veruit beste race tot nu toe als 13e te eindigen.
Race 2:
In de tweede race van de Formula Renault 2.0 Northern European Cup op Silverstone reed de thuisrijder Seb Morris (Fortc Motorsports) naar zijn eerste overwinning voor Callan O'Keefe (ART Junior Team)en Steijn Schothorst (Manor MP Motorsport) die maximaal profiteerde van een aanvaring tussen O' Keeffe en Ben Barnicoat en de derde podiumplaats overnam. Nadat hij op zaterdag al een topvijfpositie veroverde, voegde de Nederlander er een derde plaats aan toe in de wedstrijd van zondag. Dat was genoeg om naar de kop van het klassement door te stoten. Zijn scores droegen ook bij aan de derde plaats van Manor MP Motorsport in het teamkampioenschap. Roy Geerts haalde de finish niet na een uitstapje.
Ook voor Morin leverde de race van zondag zijn beste resultaat op: hij finishte als 11e, na als 16e te zijn gestart. Na twee plaatsen te hebben gewonnen bij de start, schoof de debutant nog een plaats op in de tweede ronde. Na vijf ronden stond hij al 12e en toen Louis Délétraz moest uitvallen, kreeg hij zelfs de 11e plaats in handen. In de eerste race werd Morin 20e.
"Alle drie coureurs hebben dit weekend sterk gereden", aldus Sander Dorsman van Manor MP Motorsport. "We zijn bovendien blij dat Steijn het kampioenschap aanvoert. Hij had de snelheid voor twee podiumposities, maar derde en vijfde zijn prima resultaten. Philip en Julio blijven zichzelf intussen verbeteren, hun resultaten op Silverstone leveren het bewijs. Dat geeft iedereen in het team veel moed."
Uitslag race 1:
1. L. Amweg (ART Junior Team) 11 ronden in 22:06.495
2. A. Panis (ART Junior Team +0.548
3. J. Hughes (Mark Burdett Racing) + 6.081
4. G. Malja (Josef Kaufmann Racing) + 8.205
5. S. Schothorst (Manor MP Motorsport) + 8.519
6. B. Barnicoat (Fortec Motorsports) + 12.866
7. R. Owens (Mark Burdett Racing) + 18.091
8. C.O Keeffe (ART Junior Team) + 18.793
9. M. Graham (AVF) + 18.954
10. U.Sasahara (Euronova Racing) +19.288
12. R. Geerts (AVF) + 22.357
16. J. Moreno (Manor MP Motorsport) + 29.726
20. P. Morin (Manor MP Motorsport) + 37.883
Uitslag race 2:
1. S. Morris (Fortec Motorsports) 13 ronden in 26:08.325
2. C.O Keeffe (ART Junior Team) + 0.459
3. S. Schothorst (Manor MP Motorsport) +3.437
4. M. Graham (AVF) + 10.981
5. J. Hughes (Mark Burdett Motorsport) +12.
6. R. Tveter (Josef Kaufmann Racing) + 13.514
7. U Sasahara (Euronova Racing) + 14.820
8. R. Hansson (Fragus BR Motorsport) +21.980
9. S. Riener (Speedfish-Racing) + 25.678
10. J. Cevallos (Fortec Motorsports) + 26.013
11. P. Morin (Manor MP Motorsport) + 26.474
13. J. Moreno (Manor MP Motorsport) + 36.073
DNF R. Geerts (AVF)
Stand na 4 races:
1. Schothorst, Steijn 72
2. Deletraz, Louis 62
3. Morris, Seb 57
4. Sasahara, Ukyo 49
5. Amweg, Levin 47
6. Barnicoat, Ben 47
7. Graham, Mathew 46
8. Jörg, Kevin 44
9. O'Keeffe, Callan 37
10. Pizzitola, Andrea 36
11. Huges, Jake 36
12. Owens, Raoul 27
13. Zaruba, Josef 27
14. Tveter, Ryan 27
15. Ramsay, Gregor 24
16. Panis, Aurélien 24
17. Ringbom, Leopold 22
18. Riener, Stefan 22
19. Moreno, Julio 21
20. Dalewski, Jakub 20
21. Albon, Alexander 18
22. Geerts, Roy 17
23. Malja, Gustav 17
24. Morin, Philip 16
25. Cevallos, Jorge 15
26. Hansson, Robin 15
27. Kodric, Martin 9
28. Freiburghaus, Cedric 9
29. Pronenko, Danyilo 7
30. Gounon, Jules 7
32. Halminen, Lassi 7
33. Surguladze, Nicholas 4
34. Biedermann, Max 4
35. Siska, Robert 2
36. Richart, David 1