GT: Vanthoor in laatste seconden naar pole position op Brands Hatch

Laurens Vanthoor en Cesar Ramos starten morgen de Blancpain Sprint Series Qualifying Race op het circuit van Brands Hatch vanaf pole position. De Belgische Audi-coureur zette vanavond in de slotseconden van de kwalificatie op het Engelse circuit de snelste tijd neer en versloeg de Duitse Mercedes-coureur Maximilian Götz met slechts 0.022s. Jeroen Bleekemolen kwalificeerde zich met de Grasser Racing Team Lamborghini Gallardo FL2 GT3 als derde. Stef Dusseldorp kon zich niet in de strijd vooraan mengen nadat zijn teamgenoot Sergey Afanasiev zich niet kwalificeerde voor de derde en laatste sessie.
Tekst: Marcel ten Caat
Foto: Brecht Decancq Photography
Op het ruim vier kilometer lange circuit waren in de openingsfase van zowel de eerste als de tweede kwalificatie de BMW Z4 GT3s het snelste, maar de BMW Sports Trophy Team Brasil en ROAL Motorsport coureurs wisten zich uiteindelijk 'slechts' als vijfde, zesde, zevende en tiende te kwalificeren op enkele tienden van de Audi R8 LMS ultra van Laurens Vanthoor.
De Belgische coureur moest in de tweede kwalificatie merkgenoten Markus Winkelhock en René Rast nog voor zich dulden, maar stelde in de derde en allesbeslissende shoot-out orde op zaken. Jeroen Bleekemolen ging als eerste de baan op en hij was met zijn Lamborghini de eerste coureur die onder de 1 minuut 24 dook. Het duurde echter niet lang voor Maximilian Götz met de HTP Motorsport Mercedes de tijd van Bleekemolen verbeterde. Met iets minder dan vijf minuten te gaan zette de Duitser een tijd van 1:23.894 op de klokken, gevolgd door een 1:23.887.
Vanthoor probeerde uit alle macht de tijden van Götz en Bleekemolen te verbeteren, maar ging twee keer te wijd door de bocht waardoor hij op de streep tijd verloor en niet verder kwam dan een derde tijd tot op dat moment. De jonge Belg gaf echter niet op en bleef pushen. In zijn allerlaatste ronde wist Vanthoor wel op de baan te blijven en kwam hij, terwijl de vlag al uit hing, over de streep. Mede door een snelste sectortijd in sector drie versloeg Vanthoor Götz met 0,022s en drukte hij daarmee Bleekemolen van de eerste startrij af.
De Belgian Audi Club Team WRT Audi R8 LMS ultra met startnummer 1 start hierdoor morgen als eerste, met naast zich de HTP Motorsport Mercedes met startnummer 84. De Lamborghini van Jeroen Bleekemolen zal vanaf de derde plaats vertrekken.
Uitslag kwalificatie Brands Hatch
1. Laurens Vanthoor, Audi R8 LMS ultra, 1:23.865
2. Maximilian Götz, Mercedes SLS AMG GT3, 1:23.887
3. Jeroen Bleekemolen, Lamborghini FL2 GT3, 1:23.984
4. Markus Winkelhock, Audi R8 LMS ultra, 1:24.108
5. Valdeno Brito, BMW Z4 GT3, 1:24.254
6. Alex Zanardi, BMW Z4 GT3, 1:24.377
7. Sergio Jimenez, BMW Z4 GT3, 1:24.415
8. René Rast, Audi R8 LMS ultra, 1:24.424
9. Andrea Montermini, Ferrari 458 Italia, 1:24.438
10. David Fumanelli, BMW Z4 GT3, 1:24.807